Керівник херсонського театру став "Театральним діячем року" в Туреччині

Керівник херсонського театру став "Театральним діячем року" в Туреччині

Керівник херсонського театру став "Театральним діячем року" в Туреччині
.

Так званий турецький "Оскар" отримав генеральний директор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Куліша Олександр Книга. За версією мистецького журналу "Tiyatro", його визнано "Театральним діячем року".

Про це на брифінгу в Херсоні повідомив сам Книга, який також є головою Євразійської театральної асоціації.

"Тепер у мене є свій турецький "Оскар", це підтверджує увагу до культури України з боку країн, яким дуже подобається те, що ми робимо", - процитовано Книгу на сайті Херсонської обласної державної адміністрації.

Нагороду вручили в Португалії, на відкритті II асамблеї Євразійської театральної асоціації. "Турецький "Оскар" дають раз на рік драматургам, режисерам, акторам, директорам.

Під час асамблеї, Книга підписав дві угоди по міжнародному співробітництву театра Куліша. Взимку після свят до Херсона приїде режисер із Туреччини Кубілай Ерделікара та поставить "Калігулу". Навесні буде реалізовано раніше анонсований спільний проєкт із португальким режисером Руї Мадейрою "Легенда про Педро і Інеш", сказано на сайті міністерства культури та інформаційної політики.

Що відомо

  • Tiyatro - єдиний театральний журнал Туреччини, заснований у 2007-му, у якому публікують новини про щойно поставлені вистави, перформанси та події.
  • 7 років тому Tiyatro ініціював Театральні нагороди Анатолії.
  • "Турецький «Оскар" присуджується раз на рік драматургам, режисерам, акторам, директорам.
  • Наступна, ІІІ асамблея Євразійської театральної асоціації запланована на травень 2022 року. Вона відбудеться в Україні у межах ХХІV Міжнародного театрального фестивалю "Мельпомена Таврії".
На початок