Штучний інтелект відтворив три втрачені картини Густава Клімта

Штучний інтелект відтворив три втрачені картини Густава Клімта

Штучний інтелект відтворив три втрачені картини Густава Клімта

Штучний інтелекту відтворив три втрачені роботи Густава Клімта 1899 року — картини "Медицина", "Філософія" і "Юриспруденція", що разом складають цикл "Факультетські картини", замовлений Віденським університетом, повідомило Your art.

Відновлення робіт відбулося в межах проєкту нтерактивного хабу Klimt vs. Klimt — The Man of Contradictions, яке запустило Google Arts & Culture . На ресурсі доступна повна біографія, можна прочитати про спадщину художника, наукові статті від співробітників Бельведера і Віденського музею.

Роботи Клімта були загублені через те, що замовники назвали їх "порнографічними" і "хибними", їх так і не прийняли. Картини продали приватному покупцеві, а в 1945 році під час війни картини згоріли в пожежі, тож єдиним візуальним свідченням їхнього існування були чорно-білі фотографії.

Дослідники знайшли всю можливу інформацію про роботи, щоб сформувати колірні профілі, використані художником. Штучний інтелект отримав набір даних, включно з вісімдесятьма повноколірними репродукціями полотен Клімта, що дозволило відтворити в кольорі роботи художника, навіть у тих фрагментах, відомостей про яких було недостатньо.

Що відомо

  • Густав Клімт – австрійський художник, символіст. За провідним фахом — художник-декоратор, дизайнер малюнку тканин. Один з найвидатніших представників віденської сецесії.
  • У стіні музею італійського міста Пʼяченца знайшли втрачену картину Густава Клімта "Портрет жінки". Вона оцінюється у €60 млн. Картина була серед найбільш розшукуваних предметів мистецтва Італії протягом 22 років.
На початок