"Золоту дзиґу" отримає Ада Роговцева

"Золоту дзиґу" отримає Ада Роговцева

"Золоту дзиґу" отримає Ада Роговцева
Голос UA

Почесну нагороду "Золота Дзиґа” за внесок у розвиток українського кінематографа цьогоріч вручать акторці театру та кіно Аді Роговцевій.

Творчий доробок актриси складається з більш як 150 ролей у театрі, понад 100 теле- та кіноролей, серед яких роботи в картинах “Лісова пісня”, “Салют, Маріє!”, “Вічний поклик”, “Камінний господар”, “Приборкання вогню”. Актриса працювала з легендарними кінорежисерами – Йосипом Хейфіцем, Леонідом Осикою, Романом Балаяном та іншими. Викладала акторську майстерність у Київському інституті театрального мистецтва імені Карпенка-Карого, а також в Київському університеті культури і мистецтв, - зазначається на сайті Української кіноакадемії.

Ада Роговцева удостоєна Державної премії імені Тараса Шевченка (1981), звання Герой України, Державної премії імені Олександра Довженка за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва. Серед нагород акторки — чотири театральні премії “Київська Пектораль” за найкращу жіночу роль у виставах “Дама без камелій” (1991-1992), “Обдурена” (1997), “Схоже на щастя” (2015), а також за видатний внесок у театральне мистецтво (2004).

“У двадцять три роки я отримала звання заслуженої артистки України. Це було випробування! Переляк! Я розцінила це як аванс і все подальше життя, отримуючи нагороди, сприймаю їх саме так. Роки беруть своє, але хочеться сподіватись, що віддячу вам, люди, і за цей аванс. Дякую, Золота Дзиґо!” - відреагувала Роговцева.

Церемонія вручення Четвертої національної кінопремії “Золота Дзиґа” відбудеться 28 квітня.

Що відомо:

  • "Золота дзиґа" — українська національна кінопремія, що присуджується за професійні досягнення у розвитку українського кінематографа. Заснована у 2017 році Українською кіноакадемією. Перше вручення відбулося 20 квітня 2017 року в Києві.
  • Почесною нагородою “Золота Дзиґа” за внесок у розвиток українського кінематографа були відзначені українська актриса театру та кіно Лариса Кадочникова, режисер, сценарист, педагог В'ячеслав Криштофович та кінооператор Юрій Гармаш.
На початок