Фестиваль BookForum у Львові оголосив програму та список гостей

Фестиваль BookForum у Львові оголосив програму та список гостей

Фестиваль BookForum у Львові оголосив програму та список гостей
.

28-й Міжнародний BookForum у Львові оголосив програму та список гостей. Фестиваль відбуватиметься з 15 по 19 вересня у гібридному форматі – онлайн та офлайн. У програмі – 400 заходів, в яких братимуть участь близько 200 видавців.

Кластери та спецпроєкти детально розкривають фокусну тему 28 BookForum – "Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними". Куратор фокусної теми – літературознавець, перекладач та психоаналітик Юрко Прохасько – розклав її на 6 складових категорії "свого": Свій дім, Свій край, Своя справа, Свій світ, Свій смак та Свій погляд.

Дискусії відбуватимуться в межах кластерів "Освіта", "Філософія", "Війна" та "Жінка в темі", який куруватимуть правозахисниця й письменниця Лариса Денисенко та продюсерка радіо "Культура" й письменниця Ірина Славінська. Вони піднімуть гострі питання ґендерних стереотипів, поговорять про коло жіночої підтримки та де віднайти "своїх".

На гостей очікують три панельні дискусії: про жінок-бунтарок, нетипові жіночі професії та стосунки "матір-дочка".

Кураторкою літературної програми стала програмна директорка фестивалю Софія Челяк, яка готує цикл заходів з українськими та іноземними авторами, що відбуватимуться онлайн та офлайн.

Почесною гостею події стане письменниця Ольга Токарчук — вперше в історії незалежної України Нобелівська лауреатка братиме участь в українському літературному фестивалі.

Фестиваль BookForum у Львові оголосив програму та список гостей
Ольга Токарчук – почесна гостя фестивалю.

У межах Літературної програми також відбудеться онлайн-зустріч з Едіт Еґер — видатною психотерапевкою, авторкою світового бестселера "Вибір", яка пережила Голокост у концтаборі.

Ще один гість – Донал Раян, сучасний ірландський письменник, автор чотирьох бестселерів і збірки оповідань, який здобув чимало різних нагород, зокрема премію газети The Guardian за кращу дебютну книжку та Літературну премію Європейського Союзу.

Автор роману "Бенкет у норі" Хуан Пабло Вільялобос, який потрапив у короткий список Guardian First book award, сфокусується на питанні "Свій край – свої межі – свій безкрай".

А Гільєрмо Арр'яга – мексиканський письменник, кінорежисер та сценарист, який отримав приз за найкращий сценарій на 58-му Каннському кінофестивалі за фільм "Три могили", – поговорить про свій текст "Дикий", який нещодавно вийшов в Україні, та літературу загалом.

Ознайомитися з повною програмою фестивалю та розкладом подій можна на сайті фестивалю.

Що відомо

  • 28 років BookForum є міжнародною платформою, довкола якої збираються фахівці різних сфер, щоб обмінюватись ідеями та знаннями, презентувати досягнення та обговорювати проблеми.
  • Торік, через пандемію коронавірусу, BookForum пройшов онлайн. Події переглянуло понад 285 тисяч осіб. Усі дискусії 2020-го року доступні онлайн.
  • Цього року BookForum вперше відбудеться у гібридному форматі: онлайн та офлайн. Заплановано понад 100 подій, панельних дискусій і традиційна Ніч Поезії та музики non-stop, запрошені гості з усієї України, а також ЄС, США, Південної Америки та Африки.
  • Суспільне Культура – інформаційний партнер BookForum.

Читайте також

У 28-му Львівському BookForum візьмуть участь чотири поети Західної Європи

Нобелівська лауреатка Ольга Токарчук стане почесною гостею 28 BookForum

30 років українського книжкового ринку: як це було та що потрібно змінити

На початок