До Дня Незалежності Театр на Подолі підготував моновиставу про снайпера Майдану

До Дня Незалежності Театр на Подолі підготував моновиставу про снайпера Майдану

До Дня Незалежності Театр на Подолі підготував моновиставу про снайпера Майдану
. Театр на Подолі

До Дня Незалежності Театр на Подолі підготував моновиставу-сповідь про снайпера Майдану "Лицар храму". Прем'єра відбудеться 24 серпня.

Як повідомляє видання Yabl, в основі лежить п’єса Тетяни Іващенко, що має дві сюжетні лінії: історія Степана сучасного та його ж, але в образі середньовічного лицаря Ордена тамплієрів. Друга лінія розкривається через розповідь Степана про сон, що мучить його після "відстрілу Майдану".

"У цьому кошмарі герой зустрічає свого рідного брата, який зараз, у справжньому часі, є його мішенню. Так, через перетин кількох часових реальностей, що існують у підсвідомості снайпера, показаній через сни, окреслюється ключова ідея п’єси та вистави: усі люди у світі – брати, стріляючи у когось, ти вбиваєш брата, а вбивши брата – убиваєш себе", – описують виставу.

На думку режисера Сергія Павлюка, тема покаяння близька кожному, навіть якщо ми самі в цьому собі не зізнаємось, це вічна тема з часів Каїна й Авеля.

"Лицар храму" – "про людину, вибір, покаяння, розуміння і визнання свого гріха. Про те, що за будь-яким вчинком завжди будуть слідувати наслідки. Можливо, що вони можуть знайти нас і в наступному житті. Головний герой розуміє, що має вбити того, кого вже зрадив колись давно і робить свій вибір і зараз", – вважає режисер вистави.

Що відомо

  • У "Театрі на Подолі" поставили "Механічний апельсин" в реаліях сучасної України за однойменним романом Ентоні Берджеса. Прем’єра відбулася 4 червня.
  • Головну роль лідера банди Алекса зіграв актор Дмитро Грицай, який нещодавно грав у виставі "1984" за мотивами роману Джорджа Орвелла. Режисер-постановник та художник-постановник вистави – Автанділ Варсимашвілі.

Читайте також

Український театр вперше зіграв виставу, що повністю відтворює гуцульське весілля XIX століття

На початок