У Києві знайшли приміщення для музею Івана Марчука

У Києві знайшли приміщення для музею Івана Марчука

У Києві знайшли приміщення для музею Івана Марчука
. Йод медіа

У Києві знайшли приміщення для музею Івана Марчука. Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці столичний мер Віталій Кличко.

Мер привітав художника з нещодавнім ювілеєм та написав, що найкращою пошаною його таланту стане довгоочікувана поява персонального музею.

"Міська влада знайшла в історичній частині столиці приміщення для облаштування музею і після отримання колекції робіт від митця ми готові розпочати відповідні роботи", – пообіцяв мер.

Нагадаємо, що 7 травня у Музеї Києва відкрили персональну виставку Івана Марчука "Я ЄСМЬ…". Це ретроспективний проєкт художника, в якому здебільшого представлені твори з власної колекції. Деякі з них експонуються вперше.

У день народження Марчука, 12 травня, на виставку завітав президент України Володимир Зеленський та перша леді. Вони привітали художника зі 85-річчям та запропонували для приміщення музею Івана Марчука будівлю колишнього американського посольства, що нині належить Державному управлінню справами.

"Подивіться, і якщо вам сподобається, то ми готові відремонтувати й зробити музей. Будівля велика, є подвір'я. Було б круто для України, щоб люди могли відвідувати ваш музей", – зазначив Володимир Зеленський.

Президент та перша леді на вистаці Івана Марчука
Президент та перша леді на вистаці Івана Марчука. Офіс Президента України

Чи це і є та сама будівля, про яку написав Віталій Кличко, наразі не повідомляють.

Що відомо

Першу обіцянку про створення персонального музею Іван Марчук отримав ще у 2005 році від тодішнього президента Віктора Ющенка.

У 2007 році під музей виділили ділянку в районі Михайлівської площі, але коштів на його будівництво за 17 років держава так і не знайшла.

У квітні 2021 року Київрада розірвала всі ці договори через несплату оренди та невиконання умов щодо забудови. Так, майбутній музей Івана Марчука лишився не лише без приміщення, але й без землі, де він мав бути побудований.

Читайте також

Івану Марчуку — 85: думки художника про мистецтво, політику та жінок

На початок