Нічні клуби Німеччини отримали статус закладів культури

Нічні клуби Німеччини отримали статус закладів культури

Нічні клуби Німеччини отримали статус закладів культури

Активісти в Німеччині домоглися офіційного визнання нічних клубів країни культурними установами. Раніше їх класифікували як розважальні заклади нарівні з букмекерськими конторами та ігровими залами. Про це повідомляє видання the Art Newspaper.

У лютому 2021 року активісти влаштували акцію під будівлею Бундестагу з проханням надати нічним клубам Берліна статус установ культури, щоб захистити їх від зносу і джентрифікаціїРеконструкція і оновлення будівель в раніше непривабливих частинах міста.. Через три місяці уряд офіційно задовольнив запит. Тепер нічні клуби вважатимуть "об'єктами культурного призначення", що робить їх менш вразливими перед інвесторами та вимушеної реновацією.

Нічні клуби Німеччини отримали статус закладів культури
Berghain, один з найвідоміших нічних клубів Берліна.

Згідно з документом, випущеним LiveKomm (Федеральна асоціація музичних закладів Німеччини), такий захист буде наданий тим нічним клубам, які зможуть довести, що їх діяльність має "культурну мету".

"Клуби формують самобутність міських районів як невіддільну частину культурного та економічного життя", – впевнена виконавчий директор LiveKomm Памела Шобесс.

Ухваленню рішення сприяли члени Християнсько-демократичного союзу, Вільної демократичної, Соціал-демократичної та Лівої партій, які разом ініціювали Парламентський форум "Клубна культура і нічне життя".

Що відомо

  • Клуби відіграють життєво важливу роль в німецькому суспільстві. Комісія заявила, що тільки у 2020 році в Берлін приїхало близько 3 мільйонів туристів з метою відвідати його нічні клуби, що принесло місцевій економіці 1,5 мільярда євро.
  • Близько 100 берлінських клубів закрилися за останнє десятиліття, а ще 25 знаходяться "під загрозою" через міську забудову і скарги на шум від мешканців. У німецькій мові навіть з'явилося слово clubsterben ("смерть клубів"), що відображає цю проблему.
  • У листопаді вищий фінансовий суд Німеччини ухвалив знизити суму податку на додану вартість (ПДВ), що сплачується берлінськими клубами з 19% до 7%.

На початок