Що покажуть на кінофестивалі "Молодість 2021" – прем'єри, нова секція та Фелліні

Що покажуть на кінофестивалі "Молодість 2021" – прем'єри, нова секція та Фелліні

Що покажуть на кінофестивалі "Молодість 2021" – прем'єри, нова секція та Фелліні
. Кінофестиваль "Молодість"

50-й ювілейний Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість" презентував цьогорічну програму. Серед анонсів – новий конкурсний блок та презентація італійського кінематографа за участі племінниці режисера Федеріко Фелліні.

Цьогорічний фестиваль "Молодість" відбудеться з 29 травня до 6 червня. Як повідомляє "Укрінформ", фільмом відкриття стане "Вавилон XX" Івана Миколайчука, а географія конкурсу повного метра цьогоріч буде досить широка та цікава.

"Це 9 фільмів, ще 3 зараз у стадії підтвердження. Наприклад "Карнавал". Ви побачите, яка кількість країн об’єдналася для того, щоб зняти цей фільм. Крім того, вперше у нас буде картина з Мальти. Здається, це перший повнометражний фільм, зроблений у цій країні. Україна буде представлена дуже потужно. Це картина "Я працюю на цвинтарі", яку щойно закінчили. Її міжнародна прем’єра відбудеться на фестивалі", – розповів під час вчорашньої пресконференції художній керівник кінофестивалю Андрій Халпахчі.

Я працюю на цвинтарі
Постер фільму

Програма фестивалю збереже традиційні блоки – це міжнародний конкурс з трьох частин (студентські, короткометражні, повнометражні перші дебютні стрічки); національний конкурс короткого метра; конкурс "Sunny Bunny" та конкурс кіно для дітей з дитячим журі "Molodist Teen Screen".

Такого цього року з’явиться нова секція, до якої організатори прагнули багато років – це міжнародний конкурс документальних повнометражних фільмів, але також дебютних.

Окрім конкурсної програми на фестивалі очікується широка презентація італійського кінематографа. "Молодість" завжди присвячує кінокласику до 100-річчя видатних людей і цьогоріч в ній багато цікавих імен.

Зокрема, на фестивалі будуть такі фільми, як Джинджер і Фред – до 100-річчя Джульєтти Мазіни, "Смерть у Венеції" Лукіно Вісконті – до 100-річчя британського актора Дірка Богарта, а також стрічки за участю ще двох ювілярів – французьких акторів Симони Синьйоре та Іва Монтана.

Але головна увага буде прикута до 100-річного ювілею Федеріко Фелліні. У співпраці з Музеєм кіно Національного центру Довженка "Молодість" готує пересувну виставку, присвячену творчості режисера.

Режисер Федеріко Фелліні
Режисер Федеріко Фелліні. Wikipedia

З цієї нагоди до української столиці приїде племінниця метра, режисерка Франческа Фабрі-Фелліні. Кіномисткиня також презентує свою роботу на фестивалі.

На початок