18-й Міжнародний фестиваль Docudays UA оголосив переможців

18-й Міжнародний фестиваль Docudays UA оголосив переможців

18-й Міжнародний фестиваль Docudays UA оголосив переможців

18-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA оголосив переможців та переможниць. Серед українських призерів стрічка про народного художника Івана Приходька та фільм про Dakh Daughters.

2 квітня відбулась онлайн-церемонія нагородження, яку провели Ангеліна Карякіна та Максим Щербина.

DOCU/Світ

Головна нагорода – "Приборкання саду" режисерки Саломе Джаші.

Як відзначило журі: "Вишуканий і приголомшливий, фільм оповідає про тих, хто порушує спокій лісу та його прадавніх істот, їхнього переплетеного коріння, історій, мовчазних зойків і шепотів".

Особлива відзнака конкурсу - "А ночі вже більше не буде" режисерки Елеонор Вебер.

За визначенням журі: "Актуальний, лаконічний, незручний — і дуже потрібний фільм. Він — глибоке свідчення нового етапу розвитку воєнного ремесла як дистанційованого, холоднокровного і байдужого насильства»"

DOCU/УКРАЇНА

Головний приз – "Земля Івана" режисера Андрія Лисецького.

«За проникливий портрет митця Івана Приходька».

Особлива відзнака – "Сіль з Бонневілю" режисера Семена Мозгового.

"Спостереження за подорожжю наполегливих мотоциклістів-любителів, які прямують із Києва до Юти випробувати, на що здатен їхній власноруч зібраний мотоцикл, перетворює "Сіль з Бонневілю" на неймовірне кінематографічне досягнення", — резюмує журі.

DOCU/КОРОТКО

Головний приз – "ОКЕАН" режисера Пауля Шойфлера.

"Емоційне й надзвичайно чуйне зображення незагойної травми однієї людини".

Особлива відзнака – "Біла смерть чорного чаклуна" режисера Родріґо Рібейру, який "виводить із тіні привиди рабовласництва".

"RIGHTS NOW!"

Правозахисне журі визначило головним переможцем стрічку "Колумбійська родина" режисерки Тані Воль Сьоренсен, адже "фільм демонструє діалог поколінь, надію старшого на безпечніші умови життя для молодшого, а також роль жінок-правозахисниць у позитивних змінах і боротьбі за краще майбутнє".

Особливі відзнаки – фільми "Невидимі" режисерки Майї Мартіняк і "Речі, на які ми не наважуємося" режисера Бруно Сантамарії Раcо.

Відзнака Current Time TV

Картину-фаворита обрала також телевізійна платформа Current Time TV. Нею стала стрічка "Цей дощ ніколи не скінчиться" режисерки Аліни Горлової: "за монументальний художній твір, що занурює глядача у монохромність вічного існування між чорним і білим; за архетипний образ постійної присутності війни та витончене зображення крихкості людського життя". Авторка отримує від медіапартнера фінансову винагороду у розмірі $5000.

Приз пам’яті продюсера фестивалю Андрія Матросова

"Май далеко — май добре" режисерки Ганни Ярошевич.

"За сплав високої професійності, дитинної щирості й любові у зображенні стосунків між природою і людьми. За повагу й делікатність у дослідженні невидимих енергій землі й роду, які живуть в кожному з нас" .

Особлива відзнака – "Рози. Фільм-кабаре" режисерки Ірени Стеценко.

"За приклад життя у творчості і потужну енергію прагнення досконалості".

Приз студентського журі

Головний приз студентського журі – "Малий Самді" режисерки Паломи Сермон-Дай.

"Чітке й осмислене художнє окреслення простору, корекція кольору та тривалість кадрів створюють унікальну атмосферу стрічки та роблять її особливою".

Особливі відзнаки – "Сіль з Бонневілю" Семена Мозгового та "Невидимі" Майї Мартіняк.

Приз глядацький симпатій

"А ночі вже більше не буде" режисерки Елеонор Вебер.

У межах індустрійної секції DOCU/ПРО відбулась презентація українських документальних повнометражних фільмів на стадії виробництва / поствиробництва — Ukrainian Doc Preview. Переможців Ukrainian Doc Preview цьогорічочікувало сім призів.

Current Time TV Post-production Award

"Експедиція 49" Аліси Коваленко отримала грошову нагороду у розмірі $2000."За зображення крихкого світу дітей, чиї мирні життя — під постійною загрозою, що проявляється у артилерійських залпах, щоразу дедалі ближчих".

Окрім цього, творча команда проєкту отримала KINO42 Screening Award, а саме можливість переглянути чорновий монтаж у кінозалі незалежного кінотеатру на Подолі. Відзначила цей фільм і платформа Pitch the Doc. Pitch the Doc Award полягає у кураторській підтримці розвитку проєкту тадопомозі в досягненні міжнародного визнання.

East Silver Caravan Award

Нагороду від Інституту документального кіно на підтримку розповсюдження стрічки на міжнародних кінофестивалях протягом одного року отримав фільм "Фрагменти льоду" Марії Стоянової, "кий зворушив незвичною історією й несподіваним поглядом на визначальні для сучасної Європи історичні події".

Sunny Side of the Doc Accreditation Award

Перепустку на один з найбільших міжнародних ринків Sunny Side of the Doc (Франція), отримав проєкт "Свідки Флоріана" режисера Олексія Радинського. Команда фільму здобула також DAE Membership Award — нагороду розвитку талантів від Документальної асоціації Європи (DAE), яка надасть можливість стати членом асоціації на рік таотримати консультації від професіоналів/-ок кіноіндустрії.

Aлексія Муіньос Руїс, заступниця директорки Європейської жіночої аудіовізуальної мережі EWA Network, вручила два річні членства для двох учасниць проєктів — EWA Network Membership Award: Алісі Коваленко, режисерці фільму "Експедиція 49" та Любі Кнорозок, продюсерці проєкту "СвідкиФлоріана".

Що відомо

  • Усі переможці отримали нагороди авторства художника та скульптора Сергія Бородіна: прозорі куби, всередині кожного з яких справжній килим з мультфільмів Анатолія Сурми, а також грошовий приз у розмірі $1000.
  • Завдяки фестивалю українці могли подивилися 105 фільмів з усього світу. На сьогодні на фестивалі відбулося 30 онлайн-подій, а також 249 індивідуальних зустрічей між іноземними та українськими документаліст(к)ами у секції DOCU/ПРО. Усі фільми 18 Docudays UA су- проводжуються адаптованими субтитрами для людей з вадами слуху, а 9 стрічок мають звукоопис для незрячих.
  • Але фестиваль триває - стрічки будуть доступними для перегляду ще два дні, до 24:00 4 квітня.
На початок