Перейти до основного змісту
"Це буде дорого": Австрія стурбована ціною проведення "Євробачення"

"Це буде дорого": Австрія стурбована ціною проведення "Євробачення"

Представник Австрії JJ переміг на "Євробаченні-2025" у Базелі, 15 травня 2025 року.
Представник Австрії JJ переміг на "Євробаченні-2025" у Базелі, 15 травня 2025 року. . Getty Images/FABRICE COFFRINI/AFP

Громадський мовник Австрії ORF після перемоги JJ на "Євробаченні-2025" стурбований вартістю проведення прийдешнього конкурсу.

Про це повідомляє The Guardin.

Австрія готується втретє провести "Євробачення": країна вже перемагала у 1966 та 2014 роках. Подвійна відповідальність полягає в тому, що у 2026-му відбудеться ювілейний, 70-й, пісенний конкурс.

"Який успіх. Який голос. Яке шоу. Вся Австрія в захваті", – прокоментував тріумф JJ президент Австрії Александер Ван дер Беллен.

Водночас громадський мовник ORF, який має скрутне фінансування та несе основну частину організаційних витрат разом із містом-господарем (яке ще не відоме), визнав, що перемога Австрії стала "двоякою радістю в часи затягування поясів".

Програмна директорка телекомпанії Стефані Гройсс-Горовіц, отримавши офіційний лист від "Євробачення" після перемоги JJ з піснею Wasted Love, пожартувала: "А валізу з грошима теж пришлють?"

Утім, вона прокоментувала австрійським ЗМІ, що неймовірно рада за Йоганнеса Пітча (JJ).

Сам же співак, знаючи про фінансові проблеми, одразу ж жартома вибачився: "Не може бути, що я зробив? Вибачте ORF, це буде дорого коштувати".

Міністр фінансів Австрії Маркус Мартербауер теж відреагував іронічно, зазначивши, що надіслав 3000 голосів за Швецію, аби уникнути витрат на проведення наступного конкурсу.

"Напевно, цього було мало..." — пожартував він.

Орієнтовні витрати на проведення конкурсу для ORF можуть перевищити 30 мільйонів євро. Для порівняння, лише трансляція події коштуватиме трохи менш як 700 тисяч євро.

Ще до тріумфу JJ видання Profil опублікувало статтю із заголовком "Чи може Австрія дозволити собі ще одне Євробачення?", зазначаючи, що потенційне місто-господар Відень має борг у розмірі 11,9 мільярда євро.

За словами організаторів, конкурс фінансується переважно коштом внесків мовників-учасників, внесків країни-організатора та міста, а також надходжень від спонсорських угод, продажу квитків і публічного голосування за пісні.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня
Вибір редакції
На початок