Зараз у місцях несвободи Росія утримує 231 політвʼязня з тимчасово окупованого Криму, з них 141 — представники корінного народу, кримські татари. Голова Правління Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв розповів, до яких порушень прав людини цьогоріч вдавались окупанти у Криму.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це 9 грудня повідомляє кореспондент Суспільного Крим з пресконференції КРЦ до Дня прав людини, присвяченій поверненню кримських політв’язнів з російського полону.
"Тенденція у 2024 році, яка активно почала проявлятися, що окупанти почали знову проводити викрадання, в тому числі на території тимчасово окупованого Криму. Вони почали приходити з обшуками вночі, говорити родичам про те, що близькі будуть звільнені, якщо вони нікому нічого не говоритимуть — задокументовані кілька десятків випадків, коли їх потім дійсно звільняли", — розповів Барієв.
Але є інші випадки, зазначив голова КРЦ, коли окупанти приходять, проводять обшуки, затримують людину, вивозять її, і потім немає ніякої інформації. Тому Барієв закликав родичів співпрацювати з правозахисними організації та надавати розголосу у випадках порушення прав.
"Коли ми боремося за політвʼязнів, то велику роль грають родичі — тому що кожна правозахисна організація, кожен політик, кожен небайдужий робитиме те, що в його компетенції, але без підтримки та активності самих родичів це не може відбутися" — зауважив член Меджлісу.
Також Ескендер Барієв зазначив, що окупанти у Криму продовжують переслідувати представників корінного народу, а також "штучно використовують нові статті у кримінальному та адміністративному кодексах РФ".
"Остання тенденція — вони багато проводили обшуків у тих людей, які раніше, в українські часи, працювали у Криму в силових структурах і не виїхали до материкової частини України, але не працювали на окупанта. І в них бачать умовних "агентів" СБУ", — наголосив Барієв.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook