Соліст Ансамблю Збройних сил України, кримчанин Ісмаїл Курт-Умер презентував кліп до кримськотатарського гімну.
Про це він розповів Суспільне Крим.
Вихід кліпу зараз був присвячений до Саміту Кримської платформи, який пройшов у Києві 11 вересня.
"Бо Кримська платформа безпосередньо пов'язана з Кримом, з кримськими татарами. І це було дуже символічно випустити кліп саме в цей період", — наголосив Ісмаїл Курт-Умер.
За словами чоловіка, у цього проєкту є кілька цілей. Основна — це зробити якісний запис кримськотатарського гімну, з оркестром, з хором. Це потрібно для того, щоб його можна було імплементувати всюди, під час, зокрема, підняття прапора.
"По-перше, запис гімну і кліп були зроблені ще до війни, ще до 2014 року. Після цього ні запису, наскільки я знаю, кліпу на національний гімн кримськотатарського народу не було зроблено. Моя основна задача цього проєкту — це зробити якісний запис кримськотатарського гімну, з оркестром, з хором, щоб його можна було всюди ставити, коли ми прапори підіймаємо чи на інших заходах. По-друге, щоб був вільний доступ до цього запису", — розповів артист.
Важливим було і зафіксувати історичний момент — період війни, яка наразі триває.
"І я б хотів якось зафіксувати цей момент, показати, що кримські татари теж беруть участь у цій війні, що у нас є й військові, й інші люди, які на всіх рівнях працюють на нашу спільну перемогу", — наголосив Ісмаїл Курт-Умер.
Крім того, запис кліпу робив Заслужений Академічний Ансамбль пісні і танцю Збройних сил України. Участь у створенні ролика взяла також Національна академічна капела "Думка".
"Це український хор, один із найкращих в Україні. 95 артистів хору прийшли на цей запис. Я хотів зафіксувати цей історичний період. Мечеть, в якій ми знімали одну з художніх ліній, це була кримськотатарська мечеть у Києві. Через три дні після знімання, російські ракети поцілили в цю мечеть, вона зараз в зруйнованому стані. Всі, хто брав участь у кліпі — реальні люди з реальними професіями. І це все кримські татари: хірург, який там був, імам, дівчинка. Це просто кримські татари, які займаються кожен своєю справою. Я хотів показав кримськотатарський народ", — зазначив соліст Ансамблю.
Сюжет кліпу розповідає, що кожен кримський татарин на своєму місці допомагає, бореться.
"Перстень, чотки або шеврон з тамгою — це все атрибути, ось ця "кримськотатарськість", яка протягом всієї сюжетної лінії проходить. Це такий, скажімо так, 25 кадр, який нам постійно нагадує про нас — про кримських татар", — додав артист.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та Facebook