94 спеціалісти зможуть працювати в Криму та інших деокупованих територіях. Вони нині завершують навчання на освітній програмі для формування кадрового резерву Reintegration Management Program. 80% учасників програми — представники окупованих нині Криму, Донецької та Луганської областей.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це розповіла президентка Бізнес-школи МІМ Ірина Тихомирова під час пресконференції: "Кадровий резерв для майбутньої деокупації: завершення навчання пілотної групи Reintegration Management Program". Це спільний проєкт з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим.
Протягом шести місяців слухачі програми в онлайн-форматі вивчали законодавчу базу, методи управління та проєктний менеджмент. Окремий блок дисциплін був присвячений історичному екскурсу нині окупованих територій та особливостям їх становлення. Загалом претенденти подали понад 200 заявок.
“Ми випускаємо 99 осіб. Це майже стовідсотковий результат. З цих 99 - у нас будуть 94, які отримають сертифікати про завершення програми і 5 осіб отримають сертифікати про участь у програмі, тобто вони не виконали якісь окремі вимоги. В першу чергу, захист випускних проєктів. Причини різні - хтось був призваний до лав ЗСУ і не зміг продовжити навчання, хтось через особливості роботи”, — розповіла Ірина Тихомирова.
За її словами, відмінність цієї програми від інших в тому, що готували не окремих спеціалістів, а управлінські команди. Наприкінці учасники обирали тему проєкту. Загалом було 20 проєктів, які стосуються теми Криму та Донбасу.
Як розповіла заступниця Постійної Представниці Президента України в АР Крим Ольга Куришко, учасники програми отримали навички з державного управління та адміністрування, а також формування бізнесових моделей.
“Це є успішним досвідом реалізації таких програм, їх декілька з різними партнерами. Унікальність саме цього проєкту - це поєднання різних досвідів заради реінтеграції, деокупації тимчасово окупованих територій”, — сказала Куришко.
Учасник програми Олексій Радченко, який родом із Криму, хотів отримати знання з питань реінтеграції деокупованих територій.
Розповідає, що його група складалася з кримчан, які проживали на півострові до окупації. Вони обрали для себе тему відновлення судової системи на звільнених територіях на прикладі АР Крим і міста Севастополя.
“Для мене це особистий виклик, потрібно брати участь для повернення українського соціуму на території Криму після його деокупації”, — зазначив Олексій Радченко.
Ольга Куришко нагадала, що для роботи у звільненому Криму загалом потрібно 50 тисяч фахівців різних галузей. Це державні службовці, освітяни, медики та фахівці у сфері місцевого самоврядування.
“Йде співпраця з урядом для формування кадрового резерву в юридичному плані. Бо кожне міністерство має затвердити свій перелік правил формування кадрового резерву і, власне кажучи, формувати його”, — додала вона.
Ольга Куришко зазначила також, що поступово формується кадровий резерв державних службовців для роботи на деокупованих територіях. Це безстроковий пілотний проєкт з Національним агентством з питань державної служби щодо кадрового резерву.
“Там близько 2,5 тисяч заявок, які вже перевірені, тобто люди постійно перебувають у цьому реєстрі”, — сказала заступниця Постійної Представниці Президента України в АР Крим
Крім того, за її словами, є частина реалізованого проєкту з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка. Водночас представництво отримує запити від інших навчальних закладів, зокрема, від Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна. З ним нині пропрацьовують державну програму підготовки фахівців для роботи на деокупованих територіях.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook