Колишній керівник Керченської колонії отримав заочний вирок за державну зраду

Колишній керівник Керченської колонії отримав заочний вирок за державну зраду

Колишній керівник Керченської виправної колонії № 126 Державної пенітенціарної служби України в АР Крим та м. Севастополі отримав заочний вирок за скоєння державної зрадич. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України. Його засудили до 14 років позбавлення волі. Відомо, що після повномасштабного вторгнення Росії в Україну він очолив одну з окупаційних катівень у Бердянську.

Про це повідомила Служба безпеки України в АР Крим.

Зазначається, що після 2014 року він обіймав керівні посади в так званих пенітенціарних установах півострова, а у 2023 році він почав виконувати обов'язки керівника виправної колонії в окупованому Бердянську.

"Під керівництвом фігуранта цей заклад функціонував як катівня, до якої звозили учасників руху опору в регіоні", — йдеться у повідомленні.

Служба безпеки України в АР Крим не оприлюднила ім'я та прізвище злочинця, але джерела Суспільне Крим у відомстві розповіли, що йдеться про Олексія Бобрікова.

Колишній начальник керченської колонії отримав заочний вирок за державну зраду
Олексій Бобріков. Джерела Суспільне Крим в ГУ СБУ АР Крим

Відомо, що розслідування проводили співробітники Служби безпеки України в АР Крим за процесуального керівництва Прокуратури в АР Крим та м. Севастополі.

В прокуратурі АР Крим та м. Севастополя Суспільне Крим пояснили, що вироки, винесені за результатами спеціального судового розгляду – судового розгляду за відсутності обвинуваченого ("заочні" вироки), набирають законної сили в загальному порядку, а саме після закінчення строку подання апеляційної скарги (30 днів з дня проголошення вироку), якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

При цьому, початок строку покарання засудженому рахується з моменту його затримання.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок