Окупанти вирішили, що Азовське море для них безпечніше, ніж Чорне — Плетенчук

Окупанти вирішили, що Азовське море для них безпечніше, ніж Чорне — Плетенчук

Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що у Чорному морі присутність ЧФ РФ зведена фактично лише до одного підводного човна.

Про це він повідомив в інтерв'ю Центру журналістських розслідувань (ЦЖР).

Плетенчук впевнений, що російські військові вирішили, що Азовське море є для них безпечнішим варіантом порівняно з Чорним морем. Він зауважив, що єдиний виведений ракетоносій в Чорному морі — це підводний човен, який працює в режимі патрульного корабля. Цей човен не виконує всіх завдань, що зазвичай покладаються на Чорноморський флот РФ, такі як охорона водних територій.

Речник ВМС додав, що це завелике завдання для одного човна, а контроль цивільного судноплавства та виявлення надводної обстановки були делеговані на інші структури, зокрема на повітряні сили.

"В Чорному морі фактично присутність зведена лише до одного підводного човна. У них зараз в строю чотири підводних човни в Чорному морі, з них три — ракетоносії, з цих трьох носіїв виходять в море лише два. Третій останнім часом не виходить, може, у нього якісь технічні складнощі. Це припущення. Ну і "Алросадизель-електричний підводний човен Б-871 "Алроса" проєкту 877В "Палтус"" — це не носій крилатих ракет", — наголосив речник ВМС.

Нагадаємо, що 23 червня Росія вивела на бойове чергування в Чорному морі один носій "Калібрів".

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок