Дружина політв'язня Джелялова відвідала чоловіка разом з дітьми і розповіла про його стан

Дружина політв'язня Джелялова відвідала чоловіка разом з дітьми і розповіла про його стан

Першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову, якого окупанти у Криму засудили до 17 років ув'язнення, вдалося зустрітися із дружиною Левізою з 12 по 15 червня.

Про це повідомила дружина політв'язня Левіза Джелялова у Facebook.

Це перше довготривале побачення з дружиною та дітьми з моменту арешту Нарімана. Дружина наголосила, що попереднє побачення, яке мало відбутися у березні, було скасоване без пояснень.

Джелялова розповіла, що подорож від Сімферополя до Мінусінська була важкою та зайняла багато часу. Як тільки жінка прибула до Мінусінська, то вирішила зробити сюрприз Каріману та скористалася правилом на корткострокове побачення.

"Побачивши мене на короткостроковому побаченні він був приємно здивований і заспокоївся, коли дізнався, що ми вдало дісталися до Мінусінська", — розповіла Левіза.

Наступного дня політв'язня Джелялова також відвідали донька та син.

"На короткі 3 дні більша частина нашої сім'ї возз'єдналася", — каже жінка кримського татарина.

Також політв'язень розповів, що процес етапування до Мінусінська був важкий. Дружина наголосила, що її сильно турбує стан здоров'я Нарімана.

"Однією з гострих проблем залишається стан зубів. Одного разу йому вдалося потрапити до стоматолога і полікувати зуб. Однак через пародонтоз йому потрібна набагато серйозніша допомога, зокрема протезування, яке у в'язниці не здійснюється. А до найближчого доступного медичного закладу для засуджених черга розписана на місяці вперед. Також актуальними залишаються періодичні проблеми з хребтом у ділянці попереку та розвиток варикозу в підколінній ділянці. Цього разу поскаржився на погіршення зору", — підкреслила Левіза.

Вона наголосила, що завдяки листам, які він отримує, завдяки зустрічам і знайомствам з іншими політв'язнями його внутрішню свободу не закувати нічим.

Коли жінка повернулася додому, то їй прийшов лист він Нарімана.

Дружина політв'язня Джелялова вперше зустрілась із чоловіком після арешту і розповіла про його стан
Лист Нарімана Джелялова дружині. Facebook/Левіза Джелялова

"Я отримав усі привіти та побажання, слова підтримки. Отримав гостинці! Але найважливішою залишається для мене ваша підтримка моїй родині. Ця щира, благородна і необхідна допомога зміцнює мою віру в ті цінності, які я обстоював і продовжую це робити, підсилюють у мені почуття любові і вдячності до вас, моїх друзів. І до тих, кого я знаю особисто, і до тих, з ким буду радий ще познайомитися! Дякую вам", — написав політв'язень.

Що відомо про Нарімана Джелялова та братів Ахтемових

Наріман Джелялов — заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, який Росія визнала у 2016 році "екстремістською організацією". Азіз і Асан Ахтемови — кримськотатарські активісти.

3 і 4 вересня 2022 року в Сімферополі та в Євпаторії затримали п'ятьох кримських татар — підприємця Ельдара Одаманова, братів Азіза і Асана Ахтемова, Шевкета Усеінова і Нарімана Джеллялова за підозрою в підриві газопроводу в селі Перевальному.

6 вересня 2022 року окупаційний "суд" відправив під арешт затриманих кримських татар.

21 вересня 2022 року окупаційний Верховний суд Криму оголосив вирок першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу, цивільному журналісту Асану Ахтемову та його двоюрідному брату Азізу Ахтемову.

Джелялова засудили до 17 років ув'язнення у колонії суворого режиму, штраф 700 тисяч рублів та 1,6 років обмеження свободи пересування.

Асан Ахтемов отримав 15 років терміну, штраф 500 тисяч рублів та 1 рік обмеження свободи пересування. Азіз Ахтемов отримав 13 років позбавлення волі, штраф 500 тисяч рублів та 1 рік обмеження свободи пересування.

У червні 2023 року голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що адміністрація Сімферопольського СІЗО-2 здійснює моральне та фізичне катування Джелялова та братів Ахтемових.

На початку жовтня 2023 року Джелялова і братів Ахтемових етапували з Криму до російської в’язниці.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок