Політв'язень Ремзі Бекіров привітав кримських татар зі святом Курбан-байрам

Політв'язень Ремзі Бекіров привітав кримських татар зі святом Курбан-байрам

Ремзі Бекіров
Ремзі Бекіров. Кримська солідарність

Кримськотатарський політв'язень та громадянський журналіст Ремзі Бекіров надіслав лист з привітанням кримським татарам з нагоди Курбан-байрам.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомила дружина Тофіка Абдулгазієва Аліє у Facebook.

"Вітаю вас зі святом Курбан-байрам! Нехай ці святкові дні змусять вас посміхатися і повірити в майбутнє", — пише Бекіров у листі.

Він впевнений, що усі труднощі, які їх спіткали — тимчасові, і за їх проходження — чекає винагорода. Політв'язень додав, що свято Курбан-байрам символізує жертовність.

"Вся наша релігія будується на жертвуванні", — зауважив він.

Бекіров бажає подружжю Абдулгазієвих, щоб усі справи, які вони робили принесли їм гідну винагороду.

"Нехай Всевишній Алла обдарує вас терпінням і стійкістю, нехай Милостивий вилікує мого дорогого брата, поліпшить його самопочуття, поверне його нам бадьорим. Молю Могутнього Господа дати вашій родині благословення, гарного терпіння, міцного здоров'я і родинного добробуту", — бажає Бекіров.

Нагадаємо, що Ремзі Бекірова затримали 27 березня 2019-го року після обшуків в його будинках. Його звинувачують в участі в забороненій у Росії та окупованому Криму організації Хізб ут-Тахрір.

У травні 2022 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Ремзі Бекірова до 19 років позбавлення волі з відбуванням перших 5 років у в'язниці, а решту – у виправній колонії суворого режиму з обмеженням 1 рік 6 місяців.

Що відомо про Тофіка Абдулгазієва

4 травня 2017 року у будинку Тофіка пройшов перший обшук. Тоді він залишився на волі. Після повторного обшуку 27 березня 2019 року Абдулгазієва заарештували за звинуваченням у причетності до забороненої в Росії організації "Хізб ут-Тахрір".

У травні 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону виніс обвинувальне рішення проти Тофіка Абдулгазієва і засудив його до 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з першими п'ятьма роками у в'язниці.

Через рік, у травні 2023 року, Апеляційний військовий суд у Власисі розглянув скаргу захисту на вирок і залишив рішення суду першої інстанції в силі. В липні 2023 року Абдулгазієва етапували у в'язницю Верхньоуральська Челябінської області РФ.

До арешту Тофік Абдулгазієв брав участь у організації заходів для дітей кримських політв'язнів. Був активістом громадського об'єднання «Кримська солідарність», звукооператором, учасником проекту "Кримське дитинство". Також займався передачами продуктів у СІЗО політв'язням, відвідував суди з політично вмотивованих справ, приходив підтримати співвітчизників на обшуки у їхніх будинках.

Хізб ут-Тахрір — це ісламська політична партія. У Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників у "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий „всесвітній халіфат“. Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок