Україна "готує ґрунт" для майбутніх атак на Крим — думка аналітиків

Україна "готує ґрунт" для майбутніх атак на Крим — думка аналітиків

Вибухи в Криму
Вибухи в Криму. ТАСС

Аналітики Гаазького центру стратегічних досліджень вважають, що Україна готується до майбутніх повітряних ударів по півострову. Західні експерти вважають, що Україна може виграти війну з Росією тільки в окупованому Криму.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомляє Bussiness Insider.

Аналітики відмічають, що наразі українські військові здійснюють успішні удари проти російського військового обладнання на півострові та атакують Кримський міст, спрямовуючи зусилля на знищення ворожої логістики та забезпечення операційних переваг.

За словами аналітика з Гаазького центру стратегічних досліджень Фредеріка Мертенса, Україна зосереджує свої зусилля на підготовці для майбутніх повітряних операцій, націлюючись на російські наземні системи протиповітряної оборони на півострові. Цей крок відбувається у контексті очікуваного надходження в країну винищувачів F-16, що має сприяти зміцненню обороноздатності та забезпечити стратегічну перевагу в повітряному просторі.

"Крим вразливий. Росіяни мають відносно обмежений простір для маневру на півострові. А Путіну є що втрачати як у політичному, так і у військовому плані. Тому, якщо обмежена кількість винищувачів може мати реальний вплив, то саме тут і над Чорним морем, яке стає повністю доступним після того, як буде вирішена проблема з ППО в Криму", — зазначив Мертенс.

Крім цього, старша наукова співробітниця програми Європа, Росія і Євразія Центру стратегічних і міжнародних досліджень Марія Снєгова заявила, що Російська Федерація не може дозволити собі втратити Крим.

"Це дає Україні можливість використовувати загрозу статусу Криму як розмінну монету в майбутніх переговорах", — наголосила вона.

Експерт з питань демократії Центру аналізу європейської політики Еліна Бекетова припускає, що повернення Україною контролю над Чорним морем та Кримом або здійснення достатнього тиску на ці території, може не означати завершення війни.

Науковий співробітник євразійської програми Інституту зовнішньополітичних досліджень Ольга Хвостунова впевнена, що поразка РФ в окупованому Криму була б "не просто поразкою, а приниженням".

За оцінкою Бекетової, українські військові операції на півострові стали успішними завдяки докладній підготовці та координованій роботі, підтримці від НАТО у вигляді супутникової та повітряної розвідки.

У виданні також зазначили, що незважаючи на втрату традиційного військово-морського флоту під час окупації росіянами Криму, Україна успішно атакує Чорноморський флот Росії за допомогою морських безпілотників. Ці дії дозволили відновити постачання зерна через Чорне море, що має критичне значення для української економіки, та змусили російський флот укріпити свої кораблі поблизу Севастополя в Криму.

Раніше керівник Головного управління розвідки при Міністерстві оборони України Кирило Буданов заявив, що після успішних ударів ЗСУ по російській системі ППО в Криму, окупанти вирішили посилити її. Вони розмістили на території окупованого півострова елементи новітнього зенітно-ракетного комплексу С-500.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок