Флот РФ, ймовірно, втратив останній носій крилатих ракет у Криму — Плетенчук

Флот РФ, ймовірно, втратив останній носій крилатих ракет у Криму — Плетенчук

Оновлено
Начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня Дмитро Плетенчук
Начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня Дмитро Плетенчук. Фото: Суспільне Одеса

Зранку 20 травня начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня Дмитро Плетенчук повідомив, що є ймовірність, що Чорноморський флот Росії в окупованому Криму, втратив останній носій крилатих ракет.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це в етері національного телемарафону "Єдині новини" повідомив начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня Дмитро Плетенчук.

Плетенчук припускає, що під час атаки в ніч на 19 травня, ймовірно, було уражено весь особовий склад окупантів, які перебували на судні "Циклон". Він зауважив, що наразі відбувається верифікація решти інформації.

"Але, звісно, є така вірогідність, що Чорноморський флот в Криму втратив останній носій крилатих ракет", – зазначив спікер Сил оборони Півдня.

Плетенчук зауважив, що це був саме останній носій крилатих ракет, який базувався в окупованому росіянами Криму.

"Так, вони залишаються в Новоросійську, їх там досить багато, лише підводних три одиниці, які за останньою неперевіреною інформацією ворог тримає в бухті в напівзануреному стані. Можу сказати, що демілітаризація триває згідно плану, але це не точно", — розповів він у коментарі Суспільне Крим.

За словами Плетенчука, ті одиниці, які перебувають безпосередньо в Криму, вони більш небезпечні для екології України через розлив пального після затоплення корабля.

"Будь-яка втрата, вона є суттєвою. Кожен елемент з такого механізму, як військово-морський флот, виконує своє якесь завдання і одне без одного не працює. І коли ці елементи випадають — звісно, загальну боєготовність вони підривають", — зазначи він.

Глава пресцентру Сил оборони Півдня додав, що єдиний, хто виходив на зовнішній рейд з російських кораблів — це мінні тральники чи патрульні катери такого класу як "Серна".

"Виконували завдання з протидиверсійного захисту. А от мінні тральники виходили недалеко на зовнішній рейд і це важливий момент. Єдині, хто ще наважувався вийти в море", — сказав він.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та Facebook

На початок