Без вступу України до НАТО неможливо гарантувати післявоєнну безпеку — Джемілєв

Без вступу України до НАТО неможливо гарантувати післявоєнну безпеку — Джемілєв

Мустафа Джемілєв
Мустафа Джемілєв. УНІАН

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вважає, що неможливо гарантувати післявоєнну систему безпеки без вступу України до НАТО.

Про це він розповів в інтерв'ю "Крим.Реалії".

Відповідаючи на запитання, до чого готуватися наступним поколінням в Україні та, зокрема, в Криму, він зазначив, що багато залежить від того, чим закінчиться війна.

"Потрібно говорити про післявоєнну систему безпеки. Обов'язково необхідно нам досягти вступу України до НАТО. Без цього ми гарантувати свою безпеку не можемо. Але найкращий, звісно, сценарій – коли російська армія буде розгромлена, путінський режим капітулює і буде судовий процес над ними. Тоді це може на багато років гарантувати мир у Європі", — наголосив Джемілєв.

Також він розповів, що після закінчення війні не можна робити Крим демілітаризованою зоно.

"Ми мали багато розмов, яким буде Крим після закінчення війни. Ще до повномасштабного вторгнення говорили, що він буде чисто курортною зоною, демілітаризованою. Я казав: не поспішайте, у нас такий сусід! Швидше за все, там буде потужний Чорноморський флот України. І, дай Боже, якщо ми вступимо до НАТО, там буде база НАТО. Тому в якому стані будуть наші Збройні сили, багато в чому залежатиме від розстановки сил, тих загроз, які стоять перед Україною. Ми не можемо роззброюватися перед сусідом, який озброєний до зубів та ще й має око на наші території", — підсумував Джемілєв.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок