Московський суд продовжив арешт кримської татарки Леніє Умерової на 3 місяці — адвокатка

Московський суд продовжив арешт кримської татарки Леніє Умерової на 3 місяці — адвокатка

Ексклюзивно
Леніє Умерова
Леніє Умерова. Telegram/ Дарʼя Корнілова

Московський міський суд розглянув клопотання слідчого про продовження запобіжного заходу кримській татарці Леніє Умеровій, обвинуваченій у "шпигунстві"ст. 276 КК РФ. Їй продовжили арешт на 3 місяці.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це розповіла Суспільне Крим адвокатка Ольга Дінзе.

Окупанти продовжили до 4 серпня 2024 року.

Адвокатка у коментарі Суспільному зазначила, що зі здоров’ям у Леніє усе гаразд, але "слідство" у справі досі триває.

Що відомо про Леніє Умерову

З грудня 2022 року влада РФ протиправно утримувала 25-річну кримську татарку Леніє Умерову, на яку склали низку адмінпротоколів. Першого разу нібито вона не віддавала документи, потім нібито вона не віддавала телефон, а далі два за те, що вона "не виходила з машини та чинила опір".

5 травня 2023 року Лефортовський райсуд Москви заарештував кримську татарку Леніє Умерову, яку росіяни незаконно утримували за ґратами впродовж 5 місяців у Північній Осетії. 

18 грудня 2023 року у Москві Лефортовський суд розглянув клопотання слідчого про продовження запобіжного заходу кримській татарці Леніє Умеровій, обвинуваченій у "шпигунстві" (ст. 276 КК РФ). Їй продовжили арешт на два місяці.

27 лютого 2024 року російський суд відмовив у задоволенні скарги захисту на ухвалу про продовження терміну взяття під варту Умерової.

8 березня 2024 року Зеленський передав Ердогану під час візиту до Стамбулу список українських полонених, яких утримує Росія. Серед них є Леніє Умерова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок