Суд оштрафував журналістку Лутфіє Зудієву за публікацію про учасників справи "Білогірської групи"

Суд оштрафував журналістку Лутфіє Зудієву за публікацію про учасників справи "Білогірської групи"

Шейхмамбетов Назим та Лутфіє Зудієва
Шейхмамбетов Назим та Лутфіє Зудієва . Фото: Кримська солідарність

17 квітня окупанти завершили розгляд справи про адміністративне правопорушення щодо кримської правозахисниці, журналістки Лутфіє Зудієвої. "Суд" визнав її винною та призначив штраф у розмірі 2000 рублів (837 грн) за зловживання свободою інформаціїч.2 статті 13.15 КоАП РФ. Як стало відомо "Кримській солідарності", Зудієву "оштрафували" за публікацію про судове засідання окупантів стосовно фігурантів "Білогірської групи" справи "Хізб ут-Тахрір".

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомила громадська організація 19 квітня.

Обидва тексти були опубліковані Зудієвою у Facebook у січні 2021 року.

Дата першої публікації — 10 січня.

Другий текст Зудієва опублікувала на наступний день, 11 січня.

"Співробітники кримського Центру з протидії екстремізму вирішили, що Зудієва поширила інформацію про організацію, заборонену за рішенням суду та занесену до єдиного федерального списку об'єднань, визнаних у РФ терористичними, без вказівки на заборонний статус цієї організації. Такою, згідно з реєстром заборонених організацій, визнано "Партію ісламського визволення" ("Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі"), але не "Білогірську" групу "Хізб ут-Тахрір" і не судову справу, про які йшлося в публікаціях", — йдеться в повідомленні "Кримської солідарності".

Адвокат Назим Шейхмамбетов наголосив, що захист наразі готує апеляційну скаргу. Раніше повідомлялося, що за словами адвоката, окупаційний суд не прийняв до уваги доводи, які надала сторона захисту.

Що відомо про Лутфіє Зудієву

Лутфіє Зудієва – активістка “Кримської солідарності” та журналістка видання “Ґрати”. Висвітлює судові процеси та порушення прав людини в окупованому Криму. До 2014 року керувала дитячим центром, вже після окупації вимушено взялась за правозахист.

Зудієву затримували у 2019 році за публікацію в соціальній мережі. Тоді активістка сплатила штраф розміром 2 тисячі рублів за нібито публікацію "екстремістської символік".

27 липня 2023 року Лутфіє Зудієву затримали під будівлею “Верховного суду Криму” в Сімферополі, де проходив розгляд апеляційної скарги у справі політвʼязнів Нарімана Джелялова та Асана і Азіза Ахтемових. Пізніше журналістку оштрафували на 12 тисяч рублів. А 12 лютого 2024 року Касаційний суд РФ прийняв до розгляду скаргу щодо цього штрафу.

Вранці 22 лютого в будинку Лутфіє Зудієвої співробітники окупаційних правоохоронних органів провели обшук. Після цього активістку відвезли в так званий Центр протидії екстремізму. Кримську татарку відпустили через 3 години, склавши на неї два адмінпротоколи за "зловживання свободою масової інформації".

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок