Україна засудила ексдепутата кримського парламенту до 14 років ув'язнення за держзраду

Україна засудила ексдепутата кримського парламенту до 14 років ув'язнення за держзраду

Колишній депутат Верховної Ради АРК шостого скликання Олександр Баталін
Колишній депутат Верховної Ради АРК шостого скликання Олександр Баталін. Фото: Окупаційна Рада міністрів Республіки Крим

Український суд засудив до 14 років ув'язнення ексдепутата Верховної Ради АРК шостого скликання за вчинення державної зради. У березні 2014 року він проголосував за незаконне рішення про прийняття постанови "Про декларацію про незалежність АР Крим та м. Севастополя", яка у майбутньому передбачала "входження Криму до складу РФ".

Про це повідомила прокуратура автономії 25 березня.

Засуджений також у липні 2014 року проголосував на засіданні окупаційного кримського парламенту за закон "Про структуру та найменування органів місцевого самоврядування в Республіці Крим, чисельність, рядки повноважень та дату проведення виборів депутатів представницьких органів муніципальних утворень першого скликання в Республіці Крим".

У відомстві не вказали ім'я засудженого, але джерела Суспільне Крим підтвердили, що йдеться про Олександра Баталіна.

"Своїми рішеннями засуджений надав допомогу РФ у проведенні підривної діяльності проти України на шкоду її суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності", — йдеться у повідомленні.

Баталін до квітня 1998 року працював заступником голови Ради міністрів АР Крим. Потім його обрали депутатом ВР АРК 6 скликання від "Партії регіонів" у 2010 році. У серпні 2012 року отримав звання "Героя України" за "визначний особистий внесок у зміцнення промислового потенціалу України, виробництво конкурентоспроможної продукції, впровадження високоефективних форм господарювання".

Також він був главою відкритого акціонерного товариства Завод "Фіолент". Після окупації Криму російська адміністрація "націоналізувала" підприємство.

З червня 2014 року Баталін — член партії "Єдина Росія". Наразі є "головою Об'єднання роботодавців Республіки Крим", "головою Кримського регіонального відділення Російського союзу промисловців і підприємців", "членом Громадської палати Республіки Крим" та "членом Регіонального штабу Загальноросійського народного фронту в Республіці Крим".

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок