Окупанти заарештували мешканку Сімферополя на 8 діб за "Червону калину" у плейлисті

Окупанти заарештували мешканку Сімферополя на 8 діб за "Червону калину" у плейлисті

Пісня "Ой, у лузі червона калина"
Пісня "Ой, у лузі червона калина". Фото: YouTube/Ансамбль ЗСУ

Окупанти заарештували жительку Сімферополя окупованого Криму Анжелу Костеріну на 8 діб за те, що вона на своєму YouTube-каналі у плейлист під назвою "Вподобані" додала пісню "Ой, у лузі червона калина" у декількох музичних версіях рік тому.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомляє Telegram-канал "Трибунал. Крымский эпизод".

Окупаційний суд визнав її винною за статтею 20.3 КпАП за "демонстрацію нацистської символіки". "Суд" визначив, що "всі треки належать до неофіційного гімну УПА", яку в Росії вважають екстремістською організацією.

Водночас під час судового засідання не було встановлено, чи є відповідні версії пісні у плейлисті Костеріної у Федеральному списку екстремістських матеріалів.

"Суд" вирішив заарештувати жінку на підставі протоколу "Центру протидії екстремізму" і довідки оперативного працівника Центру "Е". Telegram-канал вважає, що цього недостатньо для винесення покарання щодо ув'язнення.

"Такий конвеєрний підхід у питанні з музичними творами є неприпустимим, оскільки, приміром, ту саму пісню "Червона калина" на своїх концертах регулярно виконував російський співак Олександр Малінін, а в культовому радянському фільмі "В бой идут одни старики" слова з цієї пісні виконує актор Леонід Биков. Ці матеріали поки що не визнані екстремістськими, не заборонені до публікації та у великій кількості вільно представлені на YouTube та в соціальних мережах", — йдеться у повідомленні.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок