"Росія в Криму створила острів, де не діють закони". До МКС передали докази релігійних переслідувань

"Росія в Криму створила острів, де не діють закони". До МКС передали докази релігійних переслідувань

Ігор Поночовний
Керівник прокуратури АРК та м. Севастополя Ігор Поночовний. Фото: Суспільне Крим

Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) отримав від України 14-те подання з доказами скоєння Росією злочинів проти людяності через переслідування релігійних груп у тимчасово окупованому Криму.

Про це повідомив керівник прокуратури АР Крим та м.Севастополя Ігор Поночовний під час брифінгу на тему: "Окупована релігія: Україна передала до МКС докази вчинення злочинів проти людства, вчинені РФ у Криму", передає кореспондент Суспільного Крим.

"Варто сказати, що за всі 10 років окупації, Росія в Криму створила острів, де не діють закони, де діють тільки злочинні принципи російської влади. 10 років у Криму відносно цивільного населення півострова чиниться виключно беззаконня, населення тримається у страху. Переслідування релігійних груп в цьому не стало винятком. Варто вдуматися в цифри: близько 117 осіб засуджені в Криму за фейковими звинуваченнями. Люди отримують покарання від 4-х до 19-ти років позбавлення волі. І сумарно 1230 років становить загальний термін ув'язнення всіх в'язнів, які засуджені в Криму за політичними, релігійними, етнічними ознаками", — зазначив він.

Керівник прокуратури автономії зазначив, що відомство з 2017 року активно співпрацює з неурядовими організаціями, міжнародними експертами, які допомагали правоохоронній системі автономії, зокрема прокуратурі, СБУ та поліції, документувати воєнні злочини і злочини проти людяності, які вчиняються на території окупованого півострова.

"Це вже 14 таке повідомлення до Офісу прокурора МКС. У ньому містяться докази, які зібрані правоохоронними органами автономії спільно з неурядовими організаціями. Докази зібрані в рамках розслідування національних кримінальних впроваджень. Тобто, ми використовуємо наше кримінальне провадження для двох юрисдикцій: для національної та міжнародної", — наголосив Поночовний.

Слідчі задокументували та зібрали докази в низці кримінальних проваджень 93 фактів нападів та переслідувань щодо представників Православної церкви України, “Свідків Єгови“, кримських мусульман, протестантів та інших релігійних меншин.

Ігор Поночовний також зазначив, що Росія намагається встановити на півострові монополію Російської православної церкви, яка, за його словами, відіграє одну з ключових ролей в утриманні цивільного населення в страху та покорі до окупаційної влади, а також “для того, щоб стерти будь-яку згадку про релігію українців та кримських татар”.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок