Керував захопленням аеродрому "Бельбек" і Штабу ВМС ЗСУ: судитимуть керівника "Самооборони Севастополя"

Керував захопленням аеродрому "Бельбек" і Штабу ВМС ЗСУ: судитимуть керівника "Самооборони Севастополя"

Керівник незаконного збройного формування "Самооборона Севастополя" Олег Росляков
Керівник незаконного збройного формування "Самооборона Севастополя" Олег Росляков. Фото: Миротворець

До суду передали обвинувальний акт щодо керівника незаконного збройного формування "Самооборона Севастополя", яке діяло у Криму під час активної фази окупації. Йому загрожує до 15 років ув'язнення за трьома статтями КК України.

Про це повідомляє прокуратура АР Крим та м. Севастополя.

"Дії обвинуваченого кваліфіковано як: державна зрада, участь у не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 1 ст. 111, ч. 4 ст. 260, ч. 2 ст. 110 КК України)", — зазначається у повідомленні.

Так, колишній боєць ВМС ЗСУ у лютому 2014-го добровільно очолив НЗФ "Самооборона Севастополя" для сприяння російської армії окупації Криму, до обов'язків якого входило загальне планування та координація дій учасників незаконного руху.

У відомстві не вказали його ім'я, але джерела Суспільне Крим підтвердили, що йдеться про Олега Рослякова, якого окупанти нагородили медаллю "За звільнення Криму та Севастополя".

"Саме під його керівництвом "самооборонівці" захоплювали Штаб Командування ВМС ЗСУ, аеродрому "Бельбек", будівлі органів прокуратури, міліції та інших. З метою "охорони громадського порядку" у м. Севастополі учасники НЗФ будували блокпости, здійснювали патрулювання та проводили незаконні обшуки автомобілів й затримували українських громадян", — йдеться у повідомленні.

Крім того, слідчі з'ясували, що перед псевдореферендумом у 2014 році обвинувачений отримав від Росії 120 одиниць вогнепальної зброї та патрони для "забезпечення громадського порядку під час проведення голосування".

Також Росляков підбирав кандидати з проросійських кримчан та направляв їх в окремі підрозділи — "добровільні народні дружини" "Рубіж", "Північний вітер" та "Нічні вовки".

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок