Дасть змогу глибше дослідити окупацію Криму: КРЦ підписав Меморандум з університетом імені Михайла Драгоманова

Дасть змогу глибше дослідити окупацію Криму: КРЦ підписав Меморандум з університетом імені Михайла Драгоманова

Підписання Меморандуму між КРЦ та УДУ імені Михайла Драгоманова
Підписання Меморандуму між Кримськотатарським Ресурсним Центром та Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова. Фото: Суспільне Крим

Кримськотатарський Ресурсний Центр (КРЦ) підписав спільний Меморандум з Українським державним університетом (УДУ) імені Михайла Драгоманова. Це допоможе досліджувати тему окупації Криму більш детально, із залученням науковців, що допоможе деокупувати півострів.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільне Крим з круглого столу "Крим: 10 років спротиву".

За словами менеджерки КРЦ Людмили Коротких, Центр має декілька меморандумів з вишами України. А підписання ще одного 28 лютого — це є ще один шлях у напрямку співпраці із українськими закладами вищої освіти.

У рамках меморандуму проводитимуться спільні заходи: наукові, культурні, просвітницькі разом із залученням студентів, зокрема проходження виробничої практики та стажування.

"А також це і залучення наукових співробітників закладу освіти. Нам важливо співпрацювати з університетами, науковими установами нашої країни, тому що будь-яка наша діяльність має підкреслювати ґрунтовними дослідженнями. Сьогодні навіть на Заході згадувалося про те, що наша організація здійснює велику роботу не лише на національному рівні, а на міжнародному. Але коли ми спілкуємось з експертним середовищем, вони хочуть бачити приклади, детальну інформацію. Вони найчастіше останнім часом задають питання про те, як ми бачимо майбутнє. Тобто, у вас є проблеми і які шляхи вирішення ви бачите. І ось тут нам потрібно, щоб було об'єднання наукового середовища, академічного, студентського і громадських активістів та державного влади. Тобто різних рівнів, щоб ми спільно мали змогу напрацьовувати державну політику і щодо окупації, і щодо реінтеграції наших територій", — розповіла вона.

Підписання Меморандуму між Кримськотатарським Ресурсним Центром та Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова
Підписання Меморандуму між Кримськотатарським Ресурсним Центром та Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова. Фото: Суспільне Крим

У свою чергу, ректор УДУ імені Михайла Драгоманова Віктор Андрущенко сподівається, що кожен пункт цього договору буде виконано.

"Головною ланкою цього процесу є її величність — студенти! Ми запрошуємо вчитись, ми будемо сприяти молодь! Молоді належить майбутнє!", — наголосив він.

Доцент кафедри політичних наук УДУ Ольга Волянюк заявила, що для майбутніх підручників наразі необхідні серйозні, академічні дослідження всього періоду окупації Криму. 10 років є величезним часом для політологом, аби розуміти закономірності, встановлювати тенденції та розуміти логіку російського агресора — як він діє, і як можливо протидіяти йому.

"В нас в цьому, насправді, є великий досвід. Нове покоління підручників — я сподівають, що ми його напишемо! Для політологів — нове покоління підручників, які будуть показувати на кейсах, як треба досліджувати акції протестів, мітинги, акції спротиву, де це все буде конкретно і детально розписано з усіма учасниками мітингів, з усіма гаслами, хто, яку брав участь. Просто, як ще одна джерельна база розуміння цього процесу. Звісно, що не лише мітинги сформували ось цю протестну культуру, яка є в українському суспільстві, яку ми продовжуємо сьогодні розвивати", — сказала вона.

Підписання Меморандуму між Кримськотатарським Ресурсним Центром та Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова
Підписання Меморандуму між Кримськотатарським Ресурсним Центром та Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова. Фото: Суспільне Крим

Голова правління КРЦ Ескендер Барієв зазначив, що необхідно, аби тема Криму досліджувалася й академічною спільнотою, не тільки правозахисниками та журналістами.

Так, в експертній мережі Кримської платформи є сім напрямків, й по кожному з них потрібні дослідження. Зокрема, про порушення прав людини, сталий розвиток, культурну спадщину українців і кримських татар та інших корінних народів, захист прав корінних народів, як інструмент деокупації півострова.

"І коли ми будемо більше досліджувати все це і залучати, в тому числі, і дослідників, і вчених з інших країн, я вважаю, що це надасть можливості нашому майбутньому поколінню більше зрозуміти всі ці процеси, які відбувалися. Перемога робиться не тільки на полі битви, перемога робиться, в першу чергу, тоді, коли українське суспільство консолідоване, коли державна політика ефективна", — зазначив глава КРЦ.

За його словами, 28 лютого були презентовані фільми з аналізом теми Криму: "Кримські татари: боротьба за виживання" та "Боролись тоді – переможемо зараз". Їх представили в Женеві, і в інших європейських країнах, в Нью-Йорку, в ООН. Це робиться для того, аби постійно і системно інформувати про кримську тему.

Барієв також анонсував вихід книги "Реінтеграція Криму урядового плану та формування механізмів міжнародної підтримки", в якій наводяться понад 20 докторів наук в різних сферах, в тому числі, з УДУ імені Михайла Драгоманова.

Виставка КРЦ у стінах Українського державного університета імені Михайла Драгоманова
Виставка КРЦ у стінах Українського державного університета імені Михайла Драгоманова. Фото: Суспільне Крим

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок