Окупаційний суд Криму відмовився поновити слідство у справі про викрадення Шаймарданова

Окупаційний суд Криму відмовився поновити слідство у справі про викрадення Шаймарданова

Викрадений кримський активіст Тимур Шаймарданов
Викрадений кримський активіст Тимур Шаймарданов. Фото: Центр журналістських розслідувань

Окупаційний Верховний суд Криму відмовився поновити слідство у справі про викрадення активіста Тимура Шаймарданова, не задовольнивши скаргу адвоката Еміля Курбедінова.

Про це захисник повідомив у коментарі Суспільному Крим.

За його словами, "суд" залишив чинним рішення окупаційного Київського райсуду Сімферополя. Адвокат подавав скаргу у зв'язку з тим, що справу активіста не розслідують ще з 2019 року.

Під час судового засідання Курбедінов наголошував, що не були виконані усі необхідні слідчі дії. Так, в рамках розслідування не провели реконструкцію можливих маршрутів слідування Шаймарданова від квартири до Чорноморського банку реконструкції та розвитку, що був за 1,2 км від його місця проживання. Також не вилучили записи з камер відеоспостереження в цих місцях, зокрема з камер банку. Телефонна вишка, яка приймала сигнали з телефонів зниклих, перебувала на території прикордонного управління ФСБ, але відомостей теж не отримано.

Крім того, не була опрацьована версія можливої причетності до зникнення активіста силових структур та ФСБ.

У свою чергу, прокурор виступив проти задоволення скарги. Він пояснив, що доводи скарги раніше вже нібито були предметом розгляду судових інстанцій за скаргами інших людей, а тому підстав вважати, що досудове слідство припинено незаконно, немає. Окупаційний суд вирішив, що призупинення справи є виправданим.

Нагадаємо, навесні 2014 року Тимур Шаймарданов брав участь в акціях проти окупації Криму. 26 травня зв'язок із ним обірвався, коли він вийшов з дому в Сімферополі. Свідки і родичі повідомляли про можливу причетність до викрадення активіста членів незаконного збройного формування "Самооборона Криму".

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок