Окупаційний суд припинив справу імама з Алушти Юсуфа Аширова

Окупаційний суд припинив справу імама з Алушти Юсуфа Аширова

Імам Юсуф Аширов
Імам Юсуф Аширов. Фото: Кримська солідарність

Окупаційний суд Алушти припинив адміністративну справу імама Юсуфа Аширова, обґрунтувавши, що в діях кримського татарина відсутній склад інкримінованого правопорушення.

Про це "Кримській солідарність" повідомив адвокат Назім Шейхмамбетов.

За словами Аширова, вперше на суді він отримав можливість висловитися.

"Виступив мій захисник, зі свого боку певні речі пояснив. Мені дали слово. І що цікаво, ніколи на інших судах такої можливості не отримував. Сьогодні висловився про ту діяльність, якою я займаюся з 5 жовтня 2001 року. Поверхнево, невдаючись у деталі", — розповів імам.

Нагадаємо, раніше адвокат заявив, що суть цієї справи полягала в тому, що 23 листопада 2023 року, напередодні п'ятничної проповіді Аширова в мечеті, у четвер, російські силовики прийшли з обшуками до будинку імама й заарештували на дві доби за надуманими звинуваченнями, щоб він не провів молитву.

У мечеть замість нього наступного дня поставили іншого імама, у супроводі "поліції". Місцеві парафіяни це не сприйняли і висловили свою незгоду, але їм довелося погодитися з діями окупантів. Водночас з юридичної точки зору, діяльність Аширова є повністю законною.

Що відомо про арешти трьох релігійних діячів у Криму 23 листопада 2023 року

23 листопада у селі Верхня Кутузівка та в селі Ізобільне Алуштинського міського округу відбулися обшуки в релігійних діячів: імама "Юк'ари Джамі" (Верхня мечеть) Юсуфа Аширова та учасників місцевої релігійної громади Вілена Усеїнова і Зінура Аппазова. Їх затримали.

Аширову призначили дві доби арешту. Спочатку на нього хотіли скласти адміністративний протокол про здійснення місіонерської діяльності з порушенням законів про свободу совісті, віросповідання та релігійні об'єднання. Але кримський татарин відмовився підписувати папери. "Правоохоронці" стали стверджувати, що він нібито матюкався, тому склали на нього інший протокол — про дрібне хуліганство (стаття 20.1 КоАП РФ). Водночас Імам використання нецензурної лайки заперечує.

Вілена Усеїнова окупаційний суд заарештував за публікацію 2013 року у російській соцмережі "ВКонтакте", яка заборонена в Україні, зображення білого прапора, на якому чорним кольором написано символ віри ісламу арабською мовою, яка перекладається, як "Немає Божества, окрім Всевишнього Аллаха, Мухаммад — посланник Аллаха". Його обвинувачують за статтею 20.3 частини 1 КпАП РФ (Збудження ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності).

Зінура Аппазова заарештували на 5 діб за публікацію відеоматеріалу 2016 року у російській соцмережі "ВКонтакте", яка заборонена в Україні. На відео зображений чоловік на фоні прапора, який, ймовірно, є символікою й атрибутикою організації "Конгрес народів Ічкерії і Дагестану", яка визнана терористичною організацією і заборонена в Росії.

Незалежна релігійна громада вже неодноразово зазнавала тиску з боку окупаційної влади, про що детально розповідав імам Юсуф Аширов. Голову громади Ленура Халілова і члена ревізійної комісії Руслана Месутова заарештували 10 червня 2019 року, після того, як в Алушті, у селі Ізобільне та в селищі Малий Маяк у будинках чотирьох кримських татар відбулися обшуки з подальшим затриманням.

У червні 2020 року окупанти оштрафували Аширова за нібито "незаконну місіонерську діяльність" на 5 тисяч рублів.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок