У Лондоні окупаційного ексгубернатора Севастополя звільнили під заставу

У Лондоні окупаційного ексгубернатора Севастополя звільнили під заставу

Дмитро Овсянніков, Володимир Путін
Президент Росії Володимир Путін спостерігає за церемонією відкриття газопроводу з Росії до Криму під час прямого відеозв’язку з Кремля. Поряд з ним сидить тодішній так званий "губернатор" Севастополя Дмитро Овсянніков, 27 грудня 2016 р. Фото: Олексій Дружинін через AP

У Лондоні звільнили під заставу колишнього окупаційного губернатора Севастополя Дмитра Овсяннікова. Раніше його звинуватили у порушенні санкційного режиму та відмиванні грошей.

Про це повідомляє кореспондент ТАСС з попереднього засідання Королівського суду лондонського району Сазерк..

Зазначається, що суд Лондона розпочне 10 березня 2025 року розгляд по суті справи окупаційного ексгубернатора Севастополя (2016-2019) та колишнього заступника голови Мінпромторгу РФ Дмитра Овсяннікова, який був затриманий у своєму лондонському будинку британською поліцією за підозрою у порушенні санкційного режиму.

Наступне попереднє слухання відбудеться 5 березня цього року. Плануються також додаткові процедурні слухання у березні, квітні, травні та червні.

Як зазначив представник обвинувачення, незважаючи на те, що обставини справи видаються дуже простими, законодавство, що застосовується в даному випадку, навпаки, вкрай заплутане. Тому підготовка до розгляду триватиме майже рік.

Згідно з постановою суду, колишній чиновник так званої адміністрації Севастополя Дмитро Овсянніков зобов'язаний залишатися вдома з електронним браслетом, дотримуючись комендантської години з 21:00 до 05:00, а також щодня відмічатися в поліції. Як з'ясувалося в суді, крім російського паспорта в Овсяннікова є британський.

Що відомо про Дмитра Овсяннікова

  • На посаді так званого "губернатора" окупаційної влади у Севастополі Дмитро Овсянніков працював у 2017-2019 роках.
  • У 2017 році Євросоюз вніс Овсяннікова до списку санкцій через "дії, що загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України". Восени 2022 року, за кілька місяців після повномасштабного російського вторгнення в Україну, йому вдалося домогтися скасування обмежень. Він заявив, що давно не займає державних постів і зазнає через санкції "реальних збитків", зокрема не може вести бізнес на території Євросоюзу. Однак у лютому 2023 року його було виключено з цього списку.
  • Велика Британія запровадила санкції проти Овсяннікова наприкінці 2020 року та заморозила його активи. У березні 2022 року додали заборону на користування трастовими послугами.
  • Овсяннікова затримали в Лондоні 22 січня. Британське Національне агентство по боротьбі зі злочинністю (NCA) звинувачує його в обході санкцій і відмиванні грошей.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок