"День АРК" 20 січня: Ташева пояснила, чому важливо забути цю дату

"День АРК" 20 січня: Ташева пояснила, чому важливо забути цю дату

Крим - це Україна
Крим - це Україна. КримSOS

У суботу, 20 січня, окупанти вітають кримчан з "днем Автономної Республіки Крим", коли був проведений так званий референдум за відновлення Кримської АРСР. Це "свято" росіяни активно використовують у своїй пропаганді.

Про це повідомила представниця президента в АР Крим Таміла Ташева у Facebook.

"Його історичний аспект тягнеться з часів радянського союзу, коли був проведений так званий референдум за відновлення Кримської АРСР. Це референдум, який ЦК комуністів у Москві задумали, аби кримські татари, що повертаються додому у Крим, не мали жодних прав в майбутньому. Це рішення було прийнято ще й для того, щоб в майбутньому залишити Чорноморський флот РФ у Криму, аби тримати Україну на російському якорі", — пояснила вона.

За словами Ташевої, у 1991 році комуністична влада розуміла, що Україна проголосить свою Незалежність, як це тоді вже почали робити країни Балтії. Вони боялися втратити контроль над українською державою. У своїх мемуарах організатори "референдуму" писали, що його зробили, аби випередити вимоги кримських татар та щоб тримати Україну в орбіті Росії через Кримський півострів.

"Сьогодні цей так званий “день” активно використовують окупанти у своїй пропаганді. Зокрема вони дуже легко пов'язують його з окупацією та так званим незаконним “референдумом у 2014 році”, і називають дату 20 січня 1991 року по факту першим етапом окупації півострова РФ, наголошуючи у своїй комунікації, що саме цього дня був здійснений перший крок “до приєднання Криму до Росії". Ну окупаційні адміністрації, влаштовують шалене святкування в окупованому Криму", — зазначила представниця президента в АРК.

Вона наголосила, що українці та кримські татари бойкотували відповідний "референдум". Ташева вважає, що рішення Верховної Ради АР Крим, яким було визначено цю дату як "день АРК" необхідно скасувати. Наразі шукають інструменти, як це зробити.

"А сьогодні я прошу просто забути цей день, не знімати спеціальні сюжети, не вітати тощо. Адже 20 січня ми маємо більш важливу дату – День пам'яті захисників Донецького аеропорту. Цього дня важливо вшанувати пам’ять військових, добровольців і медиків, які героїчно захищали Донецький аеропорт від російських окупантів", — заявила вона.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок