Імама Ісмаїла Юрдамова з села Привітне Іслямтерецького району Криму звинуватили у "здійсненні місіонерської діяльності з порушенням вимог законодавства про свободу совісті, свободу віросповідання та про релігійні об'єднання"частина четверта статті 5.26 КоАП РФ.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це повідомляє "Кримська солідарність"
Вранці 13 грудня вдома Юрдамова пройшов обшук, після якого його доставили до відділу поліції і відпустили.
Близько шостої ранку, коли імам став на ранковий намаз, біля воріт стояла чужа машина. За його словами, він побачив, як люди почали перебиратися через огорожу.
"Тоді я зрозумів, у чому річ. Швидко розбудив дружину", — каже Ісмаїл Юрдамов.
У цей час російська силовики зачитали ухвалу на обшук, в якій, за твердженням Ісмаїла Юрдамова, йшлося про участь у забороненій в Росії організації Хізб ут-Тахрір, організації її зборів. Юрдамов відмовився підписувати документ про ознайомлення.
Під час обшуку 11-річна дочка імама Хатідже двічі непритомніла. Оперативники оглянули всі книжки, брошури. Декілька з них, які видалися підозрілими, перевірили по базі, заявивши, що "все чисто".
Під час обшуку поліцейські попрямували і до другого будинку на ділянці, де мешкала дочка імама – Гульсум Юрдамова з дітьми. Імам вимагав, щоб вони туди не заходили. Проте силовики оглянули будинок дочки імама, всі господарські будівлі на ділянці, заглянули в курник і поїхали до мечеті, де провели огляд приміщень.
Потім Юрдамова забрали до окупаційного відділу поліції, де склали адміністративний протокол. Оперативники так званого Центру протидії екстремізму попередили його, що пізніше викличуть до суду. Імам зі звинуваченням не погодився.
Як стало відомо вже у відділі поліції по Іслямеретцькому району, обшук проводили оперативники Центру "Е", зокрема старший лейтенант поліції Роман Філатов. Він давно бере участь у переслідуванні кримських мусульман — складав протоколи за публікації людей в інтернеті, затримував кримськотатарських адвокатів.
Дочка імама Гульсум зазначає, що обшук у їхньому будинку пов'язаний із тим, що батько активно підтримує кримських політв'язнів.
"Він постійно відвідував суди у Криму та у Ростові. Виступав від імені старійшин нашого села на захист несправедливо заарештованих кримських татар. Крім цього, є імамом мечеті вже понад 20 років. Дуа, обряди одруження проводив. Люди завжди приїжджали до нього із запитаннями", — повідомила Гульсум.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook