Ексдепутатка та мовознавиця Ірина Фаріон опублікувала скріншот електронного листа від студента з Криму, який став на її бік у мовному скандалі, та не приховала його особисту інформацію. Після цього хлопця затримали окупаційні силовики.
Ці дані Фаріон оприлюднила у своєму Telegram-каналі.
Навіть після зауважень екснардепка відмовилась приховати дані кримчанина, який підтримав її. Крім того, у зверненні Максим Глєбов висловив свою проукраїнську позицію. Хлопець вказав, що чекає ЗСУ у рідній Керчі та Сімферополі, де навчається на факультеті української філології.
Згодом проросійський блогер Олександр Таліпов у своєму Telegram-каналі "Крымский СМЕРШ" повідомив, що хлопця затримали.
На відео, що виклали окупанти, Глєбов зізнається у тому, що написав цей лист. Він також зазначає, що знаходиться у так званому "Центрі по боротьбі з екстремізмом", а також зрікається від своїх слів після проведеної "інтелігентної бесіди".
Реакція представників української влади
"Щодо інциденту з громадянкою України Фаріон. Це ницість, і злочин, викладати назагал повідомлення, від людини, яка пише тобі з тимчасово окупованої території", — наголосила постійна представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева.
Також вона зазначила, що щодня спілкується з громадянами в окупованому Криму, проте "мені ніколи б і в голову не прийшло виставити в публічний простір особисту переписку, наражаючи людину на небезпеку".
"Як Представник Президента України в АР Крим буду вчиняти дії, щоб притягнути до відповідальності за означені дії дану громадянку", — підсумувала Ташева.
Тим часом уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець, що вчинок Ірини Фаріон є не тільки втручанням у приватне життя особи, але і спричинило загрозу особистої безпеки та життя студента.
"Народний депутат ВРУ 7 скликання і мала б знати про важливість захисту персональних даних. Однак, ця людина публічно надала прізвище, ім’я, місце навчання хлопця, які дали змогу росіянам ідентифікувати цього студента. До того ж не є таємницею факт тиску окупаційної адміністрації у Криму на людей, які дотримуються проукраїнських поглядів", — йдеться у повідомленні омбудсмена у Telegram-каналі.
Лубінець додав, що за фактом розголошення конфіденційної інформації він звернувся до Служби безпеки України для належного реагування.
"Аби дії громадянки України проаналізували належним чином і надали юридичну оцінку. Ніхто не повинен нехтувати безпекою інших громадян!" — підсумував він.
UPD. В пресслужбі Національного університету "Львівська політехніка" на питання Суспільного Крим чи реагуватимуть на дії Ірини Фаріон зазначили, що там сформована робоча група, яка опрацьовує це питання. Підсумки планують оприлюднити 22-го листопада.
UPD_1. Ірина Фаріон відреагувала на звинувачення у тому, що вона оприлюднила особисті дані хлопця з Криму. Ексдепутатка зазначила, що не може знати, звідки люди, які її підтримують. Проте у листі кримчанин вказав, що він з Керчі, а навчається у Сімферополі.
"Бачу, що ширять чергову провокацію проти мене, начебто через мене затримано якогось студента. Панове. Не ведіться на гебістську тактику ворога. Мене підтримують сотні людей, і я їм за це вдячна. Поза тим, я не можу знати, звідки ці люди", — написала Фаріон у своєму Telegram-каналі.
Що відомо про скандал з Іриною Фаріон
- 5 листопада вийшов ефір програми "Рандеву з Яніною Соколовою", де філологиня Ірина Фаріон розкритикувала російськомовних українських військових, зокрема з Третьої штурмової бригади (створена на базі добровольчого формування "Азов"). Вона сказала, що не може назвати їх українцями.
- Вранці 7 листопада після інтерв'ю з мовознавицею уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець написав, що звернувся до Національної поліції України, СБУ та Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо дискримінації. Лубінець прямо не назвав прізвища Фаріон, однак його заява з'явилася на тлі скандалу з нею, який зараз обговорюють у соцмережах.
- Також на одному із корпусів Львівської політехніки наклеїли листівки із закликами звільнити Ірину Фаріон, яка викладає у цьому навчальному закладі.
- На сайті Львівської політехніки оприлюднили офіційну позицію навчального закладу. Там уточнили, що Львівська політехніка не несе відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом.
- 9 листопада у Міністерстві освіти та науки України відреагували на скандал з професоркою Львівської політехніки Іриною Фаріон. І заявили, що підтримують вимоги студентів не співпрацювати з людьми, які не поважають захисників та захисниць. При цьому додали, що рішення про призначення та звільнення працівників ухвалює виш.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook