Знак протесту проти незаконного затримання: чому листи від Умерової із СІЗО приходять дуже рідко

Знак протесту проти незаконного затримання: чому листи від Умерової із СІЗО приходять дуже рідко

Ексклюзивно
Знак протесту проти незаконного затримання: чому листи від Умерової із СІЗО приходять дуже рідко
. Telegram/ Дарʼя Корнілова

Листи кримської татарки Лєніє Умерової, яку росіяни звинувачують у "шпигунстві" та продовжили арешт до січня 2024 року, із СІЗО доходять довше через те, що вона їх пише українською. ФСБ рекомендували писати російською, але дівчина продовжує писати державною — у знак протесту проти незаконного затримання.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це Суспільному розповів її брат Азіз Умеров.

У своєму останньому листі кримська татарка писала українською, що з нею все нормально. Листи є єдиним джерело інформації для родини, адже справа Леніє засекречена.

"Листи надходять дуже рідко до нас, і от за останній місяць надійшов цей коротенький лист, який я опублікував. Однак, через те, що моїй сестрі багато разів рекомендували не писати українською мовою, через те, що вони будуть доходити до нас набагато довше через цензуру ФСБ. Вона продовжує це робити, вона пише українською висловлюючи цим свій протест, щодо незаконного затримання і проти всіх цих дій, які відбуваються навколо неї", — зазначив брат Умерової.

За його словами, наразі відбувається етап досудового слідства. Росіяни призначили низку експертиз, які не можуть ніяк закінчити. Також чоловік помітив тенденцію, що службові особи, які уповноважені проводити досудове слідство, "нікуди не поспішають та просто зволікають час".

"Оскільки вона вже 11 місяців відбуває на самоті, в одиночній камері їй дуже сильно бракує спілкування, оскільки вона може спілкуватися лише в такому публіцистичному форматі, і в процесуальному лише з адвокатами, тому будь які слова підтримки їй зараз ідуть на користь", — сказав він.

Що відомо про Леніє Умерову

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок