Росіяни з кримського полігону "Чауда" запускають іранські дрони: що відомо

Росіяни з кримського полігону "Чауда" запускають іранські дрони: що відомо

Ексклюзивно
Росіяни з кримського полігону "Чауда" запускають іранські дрони: що відомо
Полігон "Чауда". Архівне фото. kafanews.com

Два місяці тому, наприкінці липня, Повітряні сили України вперше зафіксували виліт з військового полігону "Чауда" іранських дронів для атаки на портову інфраструктуру Одещини.

Від липня полігон на південно-східному березі Керченського півострова згадується щонайменше під час 14-ти повітряних атак дронами. Звідти їх запускають паралельно з пусками із російського Приморсько-Ахтарська, атакуючи південь України. Та відстань від "Чауди" менша.

У Повітряних силах України фіксують нарощення росіянами виробництва "шахедів" і вважають, що вони стануть головним викликом під час повітряних атак найближчим часом.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

"Росія нарощує виробництво у себе на території, тому саме дрони-камікадзе стануть можливо цієї зими та осені більш серйознішою проблемою для наших сил оборони, — зазначив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в коментарі Суспільному Крим. — Ми маємо інформацію про те, коли відбуваються пуски, на жаль, не завжди вчасно, але вона зрештою надходить й від партнерів у тому числі".

За словами колишнього речника Генштабу ЗСУ Владислава Селезньова, полігон "Чауда" до окупації використовували Повітряні сили України. Зокрема, там часто проводили навчання сил протиповітряної оборони.

Після захоплення Криму, росіяни розмістили там свій підрозділ ППО. А тепер ще й облаштували майданчик для запуску дронів-камікадзе.

"Це територія військового полігону, тому вона охороняється-обороняється й нашим очам, нашим розвідникам, які діють на території Криму, досить складно потрапити безпосередньо на цей військовий об'єкт", — зазначив полковник запасу ВМС ЗСУ Владислав Селезньов.

З першого червня мис Чауда закритий для відвідування цивільними. В офіційному повідомленні окупаційної влади Криму зазначено, що там проводитимуться випробувальні роботи із застосуванням авіаційних засобів ураження. Географічно, каже Владислав Селезньов, цей полігон розташований досить далеко, аби дістати наявними в Сил оборони засобами. До того ж росіяни можуть постійно змінювати пускові майданчики, ховаючись від можливих ударів.

"Для того, щоб знати, в якій саме точці знаходиться пусковий майданчик, треба на місці дослідити це та провести розвідку місцевості за умови того, що ця територія закрита для сторонніх осіб і вона ретельно охороняється, звісно, що це створює дуже серйозні проблеми для ведення розвідки", — заявив Владислав Селезньов.

Дістати ворожі об'єкти у будь-якому куточку окупованого Криму, за словами Юрія Ігната, Україна зможе після отримання винищувачів F-16.

"Нам потрібен F-16 літак або інший тип для того, щоб їх відігнати подалі. Тоді ми зможемо завдавати удари ближче до Криму і відповідно це дозволить знищувати логістику ворога, що забезпечить успіх української армії", — наголошує речник Повітряних сил ЗСУ.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок