Для створення військових адміністрацій у Криму після деокупації, Україні потрібно утворити 10 районів у межах реформи децентралізації, наразі їх 14. Також необхідно буде провести поділ на об'єднані територіальні громади.
Про це повідомила постійна представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева у коментарі Суспільному Крим під час Міжнародного форуму Експертної мережі Кримської платформи.
"Для того, щоб зараз створити військову адміністрацію, нам потрібно утворити район. На даний момент, в силу того, що реформа децентралізації була запущена вже після окупації 2014 року, такої можливості на території півострова немає. Там на даний момент ще існує старе найменування - це 14 районів, замість 10, тобто того рішення, яке було у 2020 році прийнято Верховною Радою", - сказала вона.
За словами Ташевої, реформа децентралізації розблокується у Криму одразу після звільнення від окупації.
"Тому для того, щоб нам створити 10 нових районів, відповідно, на їх базі утворити військові адміністрації, нам потрібно внести зміни, власне, до постанови і до законодавства по військовій адміністрації для того, щоб розблокувати можливість створення військових адміністрацій і районування вже зараз", - пояснила постійна представниця Президента України в АРК.
Крім того, для Криму не було зроблено поділ на об'єднані територіальні громади, на відміну від Донецької та Луганської області, тому що для них це не була відкладена норма, її прописали одразу.
"Поділ на об'єднані територіальні громади вже відбувся, для Криму цього не було. Тому нам ці рішення потрібно розблокувати", - уточнила Ташева.
Окремим питанням є створення військової адміністрації республіканського рівня.
"Згідно чинного українського законодавства, це не є можливим, тому потрібно вносити зміни до законодавства по військовій адміністрації", - зауважила вона.
У Києві проходить з 18 по 19 липня Міжнародний форум Експертної мережі Кримської платформи "Бачення майбутнього: експертний погляд". Спікери та учасники форуму - провідні експерти з більше ніж 20 країн світу.
Що відомо про перші дії України у Криму після його деокупації
- Таміла Ташева заявила, що після деокупації Криму місцеві вибори проведуть не одразу. Спочатку створять військові адміністрації, а потім можливий перехід до військово-цивільних адміністрацій.
- Для забезпечення керованості ситуації знадобиться близько 50 тисяч різного роду працівників з України.
- У травні у Верховній Раді України презентували стратегію першочергових кроків у деокупованому Криму, яка полягає у відновленні роботи органів публічної адміністрації, притягненні до відповідальності за міжнародні злочини тощо.
- Всі 10 пріоритетних кроків України після деокупації Криму можна подивитись на офіційному сайті Представництва.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook