Після звільнення Криму від російської окупації там планують створити 10 районних військових адміністрацій відповідно до нового українського законодавства, аби реалізувати реформу децентралізації на деокупованій території.
Про це повідомила постійна представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева під час круглого столу "Три роки новому адміністративно-територіальному устрою України: успіхи, виклики та перспективи".
За її словами, потрібно буде створити дієву систему управління, аби показати кримчанам переваги реформи децентралізації, яка напрацьовувалася в Україні за період війни.
"Децентралізація та спроможність громад є важливим елементом для утвердження демократії та залучення народу до управління державою. Цей процес має бути ефективним і в Криму. Для цього потрібно вже сьогодні приймати законодавчі ініціативи, які не будуть обмежувати дію реформи на території півострова після деокупації", - заявила постійна представниця Президента України в АРК.
Ташева зауважила, що ці зміни необхідні для врегулювання законодавства під час створення військових адміністрацій на півострові, які допоможуть визначитись із територіальними громадами, що діятимуть у Криму.
"Зокрема, мова йде про доцільність утворення 10 районних військових адміністрацій відповідно до нового поділу, що є простішим процесом та потребуватиме менше ресурсів, ніж утворення 14 адміністрацій "старих" районів", – зазначила вона.
Що відомо про перші дії України у Криму після його деокупації
- Таміла Ташева заявила, що після деокупації Криму місцеві вибори проведуть не одразу. Спочатку створять військові адміністрації, а потім можливий перехід до військово-цивільних адміністрацій.
- Для забезпечення керованості ситуації знадобиться близько 50 тисяч різного роду працівників з України.
- У травні у Верховній Раді України презентували стратегію першочергових кроків у деокупованому Криму, яка полягає у відновленні роботи органів публічної адміністрації, притягненні до відповідальності за міжнародні злочини тощо.
- Всі 10 пріоритетних кроків України після деокупації Криму можна подивитись на офіційному сайті Представництва.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook