Комунальне підприємство Чернівців "Міськсвітло" розірвало договір з фірмою "Призма", яка мала поставити сонячну електростанцію та встановити її. Зробили це за взаємною згодою сторін. Раніше підприємство провело тендер з терміном оплати протягом 730 днів від дати поставки. Електростанція вартує майже 1,4 мільйона гривень.
Про це йдеться на платформі Prozorro.
Суспільне намагалось отримати коментар директора підприємства Андрія Шалєєва про те, через які підстави розірвали договір за взаємною згодою сторін. Він сказав, що причина — взаємна згода, вказана на платформі Prozorro, а детальніше коментувати відмовився.

Що про тендер кажуть у міськраді
На пресконференції 5 лютого міський голова Роман Клічук у відповідь на запитання Суспільного про те, чи відбувались раніше тендери з терміном сплати за товар через два роки, відповів, що максимальний термін сплати становив один рік.
Вже була перевірка правоохоронними органами, які сказали, що, в принципі, зауважень немає.
Тоді Клічук сказав, що на Міськсвітлі планують провести внутрішнє розслідування щодо тендеру та терміну оплати "протягом 730 днів від дати поставки". Суспільне надіслало запит, аби дізнатись результати розслідування, втім у відповіді їх не повідомили.

Звідки у Міськсвітла гроші на електростанцію
Розраховуватись за станцію потужністю 20 кВт планували з грошей, які зможуть зекономити та заробити протягом двох років, розповів у коментарі Суспільному Шалєєв.
Ми поставили такий термін, який вигідний підприємству. У цей час матимемо нормальне постачання електрики і запас під час вимкнень. Опублікували тендер: у нас вільний ринок, хто захоче — подавайтесь.
Чи законна сплата за товар через 730 днів
Старший аналітик проєкту "DOZORRO" антикорупційної організації "Transparency International" Ярослав Пилипенко каже, що у законодавстві про публічні закупівлі немає обмежень щодо строку оплати. Проте встановлення умов оплати в закупівлі “протягом 730 днів після підписання договору” є потенційно дискримінаційним і обмежує коло потенційних учасників.
Така вимога може бути направлена на відсіювання "непотрібних" замовнику учасників. Для "потрібних" підрядників він може не користуватись цією можливістю і оперативно оплатити контракт, — розповідає Пилипенко.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини