Перейти до основного змісту
Знайшов гранатомет у полі: скільки зброї задекларували чи здали на Буковині та як це зробити

Знайшов гранатомет у полі: скільки зброї задекларували чи здали на Буковині та як це зробити

Важливо

Цьогоріч буковинці задекларували чи здали понад 50 одиниць зброї. Зробили це за спрощеною процедурою декларування, яка діє з листопада минулого року й до кінця воєнного стану.

Так люди, які знайшли або володіли незареєстрованою зброєю, змогли уникнути кримінальної відповідальності за її незаконне зберігання. Суспільне Чернівці розповідає, які види зброї декларують та як це зробити.

Яку зброю декларували

Закон, за яким зброю та боєприпаси можна задекларувати або здати за спрощеною процедурою, набув чинності у листопаді минулого року. Відтоді загалом в області задекларували 88 одиниць зброї. Це автомати, гладкоствольні рушниці та нарізні карабіни.

Також буковинці здали дві нарізні гвинтівки, гладкоствольні рушниці та один гранатомет, які не планували декларувати. Про це у коментарі Суспільному повідомив начальник сектору контролю за обігом зброї головного управління Нацполіції області Василь Дудка.

Серед тих, хто декларує зброю, є люди, які її знаходять. Наприклад, у Дністровському районі чоловік знайшов у полі гранатомет та здав його поліції. Дудка каже, чим більше незадекларованої зброї зберігають люди, тим небезпечніше стає в області.

"Мета закону – звільнення громадян від кримінальної відповідальності та створення безпечного середовища завдяки декларуванню зброї, бо вся зброя буде облікована Нацполіцією. Незареєстрована, тобто, незаконна зброя, це — небезпека", – каже Дудка.

Як задекларувати зброю та боєприпаси

  • подзвонити на спецлінію "102" та повідомити про намір задекларувати або здати зброю;
  • принести розряджену зброю у підрозділ поліції;
  • написати заяву про декларування зброї, а також надати копії паспорта, ідентифікаційного коду, витягу про місце проживання або реєстрації та фото розміром 3,5 на 4,5 см;
  • у поліції зброю фотографують, оглядають та вносять у базу;
  • отримати талон про декларування зброї та роз'яснення про правильне поводження й умови її зберігання.

Цю зброю люди можуть зберігати вдома для відсічі збройної агресії РФ, а перевозять розрядженою та у чохлах. Водночас, коли воєнний стан завершиться, людина має впродовж 90 днів повторно звернутися до поліції, щоб здати зброю для перевірки та оформити її на себе, каже Дудка.

Де можна задекларувати зброю

У трьох територіальних підрозділах нацполіції області. Йдеться про:

  • Чернівецьке районне управління, що на вулиці Білоусова, 19 у Чернівцях. Контакти: +38 050 697 46 59.
  • Дністровський районний відділ, що на вулиці Бессарабській, 30 у Кельменцях. Контакти: +38 099 203 58 25;
  • Вижницький районний відділ, що на вулиці Шухевича, 4 у Вижниці. Контакти: +38 097 140 21 28.

Яка відповідальність за незаконне зберігання зброї

За незаконне зберігання зброї передбачена кримінальна відповідальність — це від трьох до семи років ув'язнення. Адміністративна відповідальність настає у разі зберігання гладкоствольної зброї — штраф до 255 гривень з конфіскацією зброї.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Топ дня
Вибір редакції
На початок