Щоб відновити роботу комунальної аптеки-музею у Чернівцях, потрібно щороку виділяти з бюджету до 3 мільйонів гривень на зарплати працівникам та ліки. Інша умова – оренда приміщення приватним бізнесом.
Про це на пресконференції 5 лютого повідомив міський голова Роман Клічук.
Дофінансування з бюджету
Щоб аптека-музей відновила роботу як комунальна, потрібно виділяти 2-3 мільйони гривень на рік з міського бюджету на збільшення зарплат працівників та закупівлю ліків.
"Але ми розуміємо, що ліки в аптеці будуть найдорожчими. Мережі, які мають сотні аптек по всій Україні, мають кращі умови й отримують ліки за набагато дешевшими цінами. Вони є спроможними. Одній маленькій аптеці конкурувати з мережевиками складно", – каже Клічук.
Оренда для бізнесу
Можливість оголосити оренду приміщення аптеки розглядають з обов'язковою умовою для орендаря – зберегти заклад, як музей та аптеку з виробництвом ліків, каже Клічук.
"Аптека має зберегтися як музей, але це може зробити й приватний бізнес. Так зекономимо гроші з бюджету. В Чернівцях є щонайменше дві компанії, які виготовляють ліки й готові взяти участь в аукціоні, інвестувати гроші й зробити аптеку туристично привабливим місцем", – розповідає міський голова.
Що наразі
3 лютого розпорядженням міського голови у міськраді створили комісію для інвентаризації аптеки №2. Про це йдеться на сайті ради. Комісія має інвентаризувати залишки ліків в аптеці та обладнання, яке має історичну цінність, каже Клічук.
Торік у міськраді створили робочу групу, яка мала знайти можливості, як зберегти заклад, а не ліквідовувати його. До неї залучили фахівців з управлінь культури, охорони культурної спадщини, комунального майна, охорони здоров'я.
У коментарі Суспільному виконувачка обов'язків начальника міського управління охорони здоров'я Галина Бовкун розповідала, що за результатами роботи групи оприлюднили у Facebook оголошення про пошук працівників. Йдеться про завідувача аптеки, бухгалтерів, фармацевтів та їхніх асистентів, фасувальника, молодшу сестру та менеджера зі збуту.
"Нам потрібно мати певний перелік персоналу, який міг долучитися до роботи після того, які будуть вжиті заходи для відновлення роботи цієї аптеки. Тому є таке оголошення", – коментувала Бовкун.
Водночас остаточне рішення щодо роботи аптеки-музею ухвалюватиме управління охорони здоров'я з депутатами, каже Клічук. Попередньо рішення буде відоме впродовж місяця.
Що відомо про аптеку-музей у Чернівцях
- Аптека №2 на вулиці Кобилянської — остання комунальна аптека в Чернівцях. Аптека у цьому приміщенні працює з початку XX століття.
- Фінансові показники закладу почали погіршуватися під час пандемії Covid-19, розповів заступник міського голови Юрій Лесюк. Прибуток аптеки менший, ніж видатки. Тому у міськраді запропонували ліквідувати це комунальне підприємство, а приміщення здати в оренду. Проте на сесії міськради 31 жовтня це рішення зняли з розгляду.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини