Перейти до основного змісту
"Лисиці ходять селом, як у себе вдома": у громаді на Буковині почали санітарний відстріл хижих тварин

"Лисиці ходять селом, як у себе вдома": у громаді на Буковині почали санітарний відстріл хижих тварин

Важливо

У Горішньошеровецькій громаді на Буковині почали відстрілювати хижих тварин. Роблять це, щоб врегулювати їхню чисельність та запобігати сказу. Відстрілювати тварин у громаді будуть щовихідних бригади мисливців під керівництвом єгеря.

Про це у коментарі Суспільному розповів Горішньошеровецький сільський голова Михайло Савчишин.

"Ситуація з лисицями дуже складна. Вони ходять селом, як у себе вдома. Їх розвелося так багато, що зараз у полі побачити зайця просто неможливо. Інколи їдеш трасою – то тут, то там збиті машиною лисиці. І їх не дуже хтось хоче прибирати, бо може бути сказ. Й це питання не лише нашої громади", – каже Савчишин.

За словами Савчишина, дозвіл на проведення санітарного відстрілу громадам області надали в Південно-Західному міжрегіональному управлінні лісового та мисливського господарства. Цей дозвіл має єгер, який збирає для цього бригаду.

"У цьому дозволі йдеться про відстріл хижого звіра. Тільки бригада, яка йде разом із єгерем, може цим займатися. Якщо служба, що контролює, не виявляє у мисливця дозволу, то це вважають браконьєрством", – каже Савчишин.

За словами сільського голови, відстріл хижих тварин у громаді проводитимуть щовихідних впродовж наступних трьох місяців. Після кожного виходу бригада доповідає про кількість вбитих тварин. Зразки їхньої крові направляють в лабораторію.

"На початку осені розкидали вакцину проти сказу. Ця вакцина потрапляла в організм лисиць й залишалася у крові. Цю кров везуть на аналіз, щоб промоніторити, який відсоток тварин імунізувався, й чи це ефективно", – каже Савчишин.

Які ознаки сказу

Сказ — це інфекційна хвороба з переважним ураженням центральної нервової системи, що супроводжується судомами, спазмами глоткової і дихальної мускулатури.

Сказом частіше хворіють дикі тварини. Від них при укусі, ослиненні заражаються домашні тварини і люди, йдеться на сайті Держпродспоживслужби.

Ознаки сказу дуже різноманітні. Найбільш характерні — слиновиділення, водобоязнь, агресивність, параліч, але іноді вони можуть бути відсутні. У собак і кішок сказ протікає в двох формах: буйній і тихій.

Хвора буйною формою тварина стає агресивною, ховається по кутах, часто змінює місце проживання, тікає з дому, гризе неїстівні предмети. Найбільш небезпечна інша форма сказу — тиха. Основні ознаки хвороби можуть бути виражені слабо.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Топ дня

Вибір редакції

На початок