У Чернівецькому національному університеті оголосили тендер на реставрацію Мармурової зали. Очікувана вартість робіт становить майже 10 мільйонів гривень. Гроші на реставрацію надає Посольський фонд США за грантом – водночас їх можуть використати лише до кінця наступного року.
Про це у коментарі Суспільному повідомив проректор з науково-педагогічної роботи та навчально-організаційної діяльності ЧНУ Дмитро Федорцов.
"У Посольстві США нам встановили фінальну дату – кінець 2025 року. Якщо ми ці гроші не візьмемо зараз, то у нас не буде можливості використати їх потім. Ми якнайшвидше перерахували кошториси, зробили експертизу й оголосили тендер. Обсяги робіт відповідають гранту", – каже Федорцов.
Які роботи запланували
Згідно із технічним завданням, який опублікували на сайті Prozorro, у Мармуровій залі планують реставрувати живопис. Зокрема, видалити забруднення та плісняву з поверхні, укріпити фарбу та деревину, а також відновити живопис у місцях, де є втрата кольору та орнаменту.
Також гідроізолювати балкон, відреставрувати кам'яні сходи, двері та декоративні металеві решітки на одному з фасадів.
За словами Федорцова, якщо укладуть угоду з переможцем тендеру, то визначать, які роботи краще провести цьогоріч, а які вже наступного року.
"Це залежатиме від температурного режиму й можливостей опалювати приміщення. Ми складемо графік так, щоб ефективніше та якнайшвидше використати [гроші – ред.] у цьому році й іншу частину – в наступному. Бо, наприклад, за мінусової температури не можна робити сходи", – каже Федорцов.
Реставрацію мали почати ще у 2022 році
У 2021 році Чернівецький національний університет став переможцем конкурсу від Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини. Так виш отримав майже 400 тисяч доларів гранту для реставрації Мармурової зали.
Почати роботи мали у 2022 році. Для цього вже проводили тендер та обрали підрядника – ним стала київська фірма, яка до того реставрувала консерваторію на Хрещатику. Про це раніше у коментарі Суспільному розповіла експроректорка ЧНУ Тамара Марусик. Втім через початок повномасштабної війни з підрядником були змушені розірвати договір до початку робіт.
"Тоді Казначейство не перераховувало ніякі гроші. Ми розуміли, що люди будуть виконувати роботу, але їм за це не заплатять", – розповідала Марусик.
Зараз гроші розміщені на рахунках Посольства США й вишу їх перераховуватимуть частинами – у міру виконаних робіт.
"Є проблеми, на які ми не впливаємо, – це проплати Казначейства, бо для них є черговість перерахування грошей. Це ускладнює як виконання робіт, так і, напевно, відсіює частину потенційних учасників тендеру. Тобто, не всі хочуть брати участь в тендерах, розуміючи, що роботи треба буде зробити й довго чекати оплату. Ми намагатимемося зробити все, щоб використати гроші, які вдалося вибороти у конкурсі", – каже Федорцов.
Заявки на участь у тендері підприємства можуть подавати до 27 жовтня. За умовами тендеру, переможець торгів має завершити реставрацію до кінця серпня наступного року.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини