На Буковині планують облаштувати 900 місць, де постійно зможуть проживати вимушені переселенці: де саме

На Буковині планують облаштувати 900 місць, де постійно зможуть проживати вимушені переселенці: де саме

У Чернівецькій області планують облаштувати щонайменше 900 місць для постійного проживання вимушених переселенців. Для цього реконструюють комунальні будівлі, зводять нові, а також облаштовують модульні будинки.

Про це в інтерв'ю Суспільному розповіла заступниця начальника обласної адміністрації Альона Атаманюк.

За словами Атаманюк, на території області планують відремонтувати орієнтовно сім приміщень для розміщення вимушених переселенців. Робитимуть це за проєктом, який фінансує Світовий банк.

Зараз по об'єктах готують документи, розробляють проєкти та кошторис. За угодою, завершити роботи мають до вересня наступного року.

Хотинська громада

У Хотинській громаді планують перебудувати приміщення центру крові й облаштувати там 49 квартир. Також звести три модульні будинки. На це міжнародні донори спрямовують орієнтовно мільйон євро.

Раніше на Facebook-сторінці ОВА повідомили, поблизу приміщення ценру мають зробити паркінг, дитячий майданчик та зону відпочинку.

На запитання про те, чи будуть будівлі енергоефективними, Атаманюк відповіла, що наразі невідомо, бо проєкти ще не затвердили.

"Наразі йдеться про те, щоб першочергово облаштувати умови для проживання. Звичайно, хотілося б мати можливість зробити кожен об'єкт максимально енергонезалежним", – каже Атаманюк.

Чернівці

У Чернівцях планують будівництво двох багатоквартирних будинків на вулиці Богдана Лепкого. Робитимуть це у співпраці з організацією НЕФКО. Роботи вартують 10,5 мільйона євро від Європейського союзу.

За інформацією на сайті Чернівецької міськради, це будуть будинки на три та чотири поверхи, де загалом облаштують 144 квартири. Там зможуть поселити 615 людей.

У кожному будинку будуть укриття, а перші поверхи будуть доступними для людей з інвалідністю. Також там встановлять сонячні панелі.

У квартирах підрядник має провести ремонт та встановити меблі й техніку. Облаштувати відеонагляд та охоронну сигналізацію.

За гроші з міського бюджету до будинків проведуть електрику, опалення, водопостачання та водовідведення. Завершити будівництво планують за майже 10 місяців.

Вижницька громада

У селі Чорногузи за проєктом Червоного Хреста планують збудувати ще 40 модульних будинків. Площа кожного буде 45 квадратних метрів. Атаманюк каже, такі будинки матимуть кухні, ванні та туалети, спальні та дитячі кімнати, а також вітальні.

Ці будинки будуть енергонезалежними: матимуть окремі котли та альтернативні джерела енергії.

Зараз на території проводять підготовчі роботи та заливають фундамент, каже заступниця. Також підрядних виготовляє модульні будинки.

"Якщо погода сприятиме, то цей проєкт зможемо втілити до кінця року. І можна буде говорити про заселення туди вимушених переселенців", – каже Атаманюк.

Забезпечити усіх постійним житлом – неможливо

У постійне житло селитимуть першочергово вимушених переселенців із соціально вразливих категорій.

"Коли йдеться про 80 тисяч вимушених переселенців, то на рівні нашої області було б неможливо забезпечити усіх житлом, тому ми створюємо додатково й інші можливості. Наприклад, у межах програми єОселя люди можуть отримати кредит на купівлю житла. На регіональному рівні ми розробили додаткову програму компенсації відсотків", – каже Атаманюк.

За її словами, якщо відсоткова ставка по кредиту для переселенців становить 7%, а для військових – 3%, то з обласного бюджету компенсують 3%. Відтак переселенці отримують кредит від 4% річних, а для військових кредит буде безвідсотковим.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок