У Чернівцях цього тижня у транспорті перевізника, який обслуговує маршрут №39, запрацюють валідатори для безготівкової оплати за проїзд. Перевізнику це вартувало понад 260 тисяч гривень за шість штук.
Якою є ситуація з іншими перевізниками, та що кажуть у фірмі, яка встановлює валідатори — читайте у матеріалі Суспільне Чернівці.
Що каже приватний перевізник про валідатори
В автобусі приватного перевізника маршруту №39 встановлюють перші валідатори. Раніше це робили лише у комунальному транспорті. За словами одного з водіїв автобуса на маршруті №39 Василя Гавдуна, за зміну від 10 до 15 людей питають, чи можна за проїзд розрахуватись карткою.
Я кажу: "Поки ні, прийде час, встановлять ці валідатори — будете розраховуватись". Я думаю, що так буде легше, бо ці дрібні гроші шукати — нема де їх взяти.
За словами керівника компанії "Діліжанс", яка обслуговує автобусний маршрут, Олега Лонтківського, за шість валідаторів він сплатив понад 260 тисяч гривень.Так у кожному автобусі цього перевізника буде по одному валідатору. Підключити всі пристрої мають за тиждень. Тоді за їх допомогою можна буде розраховуватись. За словами Лонтківського, через те, що перевізники купили валідатори за власні гроші, то планують звертатись, аби вартість проїзду підвищили з 14 до щонайменше 16 гривень.
Не лише через ціну валідаторів треба піднімати вартість проїзду. З 1 вересня вступив у дію закон про підняття акцизів на паливно-мастильні матеріали. Також піднялась мінімальна зарплата. Є відповідні показники розрахунку ціни: якщо один з показників піднімається мінімум на 10% від попередньої ціни.
За словами Лонтківського, зараз розглядають питання зростання вартості проїзду, але остаточне рішення прийматиме виконком.
Перед цим, у березні, перевізник уклав договір на встановлення валідаторів з фірмою “IQ Ticket”.
Що кажуть у фірмі, яка встановлює валідатори
13 з 15 приватних перевізників з Чернівців уклали договори на встановлення валідаторів у своєму транспорті, каже операційна директорка “IQ Ticket” Ксенія Гунчак. Проте наразі лише два з них надали банківське ID. А без нього підключити валідатори у транспорті неможливо, бо фірма не може інтегрувати програмне забезпечення, скласти валідатор та доставити його перевізнику.
Опісля цього, коли у нас є місце для монтажу валідатора, перевізник надає дані. У середньому від моменту отримання ID оператором до поставки шести валідаторів проходить тиждень.
Окрім “Діліжансу”, передала банківське ID й компанія “Багіра”, яка обслуговує маршрути № 9а, 10 та 19. Гунчак каже, їй мають передати 14 валідаторів. Наступного тижня почнуть встановлення. Також очікують на інформацію щодо готовності від решти перевізників.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини