Після реформи децентралізації у громадах деякі довідки та документи жителям видають посадовці місцевих рад або старости. Суспільне Чернівці запитало експерта з місцевого самоврядування Ігоря Бабʼюка, що робити, якщо вам не надають послугу чи довідку у вашій громаді.
На Буковині є 52 громади та приблизно 200 старостинських округів. Частину послуг та документів у громадах можна отримати у відділах місцевих рад або у старост, якщо таких призначили.
Це можуть бути виписки з господарських книг, довідки про склад сімʼї, встановлення факту родинних відносин чи посвідчення заповітів.
Окрім цього, староста має підтримувати зв’язок із жителями сіл, представляти їхні інтереси, організовувати громадські слухання, зібрання та передавати рішення села у громаду.
Що робити, якщо староста не надає послугу
Староста підконтрольний місцевому сільському або міському голові й підзвітний місцевій сільській або міській раді. Тому, якщо староста ігнорує звернення, можна звернутися до посадовця в громаді: надіслати електронне звернення, принести заяву особисто або надіслати її рекомендованим листом.
Що робити, якщо бездіє посадовець в громаді
Якщо ви офіційно звернулися до посадовця, щоб отримати довідку, а вам не допомогли, — можна звернутися до голови громади. Наприклад, прийти на особистий прийом або надіслати звернення на пошту.
Також можна викликати поліцію, яка зафіксує бездіяльність. Якщо попередні звернення не допомогли, потрібно звертатися до суду – у цьому разі поліцейський протокол буде доказом бездіяльності.
Хто і як має контролювати рішення громад
За словами Бабʼюка, реформа децентралізації триває. В Україні поки не визначили орган, який може контролювати рішеннями, ухвалені в громаді. Раніше це робила прокуратура.
Більше про реформу децентралізації на Буковині — дивіться у відео:
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини