У тролейбусному управлінні в Чернівцях бракує 70 водіїв: як проводять безплатні навчання

У тролейбусному управлінні в Чернівцях бракує 70 водіїв: як проводять безплатні навчання

Важливо

У Чернівецькому тролейбусному управлінні бракує водіїв громадського транспорту – наразі є 70 вакансій. Найважче знайти водіїв тролейбусів, бо навчання для них триває пів року.

Ці навчання кандидатів оплачує підприємство – так хочуть збільшити кількість робітників. Суспільне Чернівці поспілкувалися з водійкою, яка майже 40 років працює в ЧТУ. Про досвід її роботи та брак кадрів – у матеріалі.

59-річна буковинка Ольга Пукай працює у тролейбусному управлінні майже 40 років. Спочатку була водійкою, потім контролеркою, а коли у місті почали впроваджувати безготівку оплату проїзду, знову сіла за кермо.

"Коли я прийшла сюди на роботу, мені було неповних 19 років. Мені сподобалося, що водії та жінки їздили за кермом, і я прийшла. Зараз молоді дівчата не хочуть працювати водіями, а ті, які колись працювали, зараз вже може й старші за мене", – каже Пукай.

Щоранку о 5:00 Ольга проходить обов'язковий медогляд перед виїздом на маршрут, а потім керує тролейбусом до 20:00. До графіку можуть додавати ще години їзди через брак працівників.

"Бо немає кому працювати. Хлопців позабирали. Є такі водії, які мають по 200-220 годин їзди, а передбачено 170-180", – каже жінка.

Від початку повномасштабного вторгнення у ЧТУ мобілізували 30 чоловіків, ще чверть працівників – пенсійного віку. Про це Суспільному розповів заступник керівника тролейбусного управління Сергій Івасюк. Щоб найняти людей на 70 вакансій, проводять навчання.

"Брак кадрів з водіями, особливо тролейбусів, бо це професія не для кожного. Вона потребує довготривалого навчання, моральної й технічної підготовки. З водіями автобусів легша ситуація", – каже Івасюк.

Навчати водіїв почали півтора року тому, коли уклали угоду з місцевою автошколою. За цей час навчили 14 людей. Загалом формують групу від 7 до 12 охочих жінок та чоловіків. Після шести місяців навчання вони складають іспит.

"Не всі люди наважуються навчатися, більшість знає про це, хтось не знає. Проводимо інформаційну роботу, щоб заохотити людей та пояснити їм суть роботи. Поки ми мали дві групи по сім людей. Школа не може забезпечити навчання одночасно двох груп", – каже Івасюк.

Навчання – безплатне, однак, якщо опісля людина відмовляється працювати в тролейбусному управлінні, має відшкодувати підприємству гроші. Це приблизно 40 тисяч гривень.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок