У Чернівцях дим з піцерії заважає мешканцям поруч: як це вирішуватимуть

У Чернівцях дим з піцерії заважає мешканцям поруч: як це вирішуватимуть

Піцерія біля житлового будинку
Піцерія біля житлового будинку . Фото Суспільне Чернівці

У Чернівцях в житловому будинку на вулиці Богдана Хмельницького розташована піцерія, де їжу готують в печі на дровах. Труба з печі встановлена на стіні будинку, і, за словами мешканців, дим з неї піднімається в їхні квартири. Розповідаємо, чи може це зашкодити здоров'ю та що робити, коли робота закладу заважає сусідам.

Одна з піцерій на вулиці Хмельницького розташовується у житловому будинку. Сусіди закладу скаржаться на дим від роботи печі. Мешканки прилеглих до кафе будинків Ольга Комісарова та Тетяна Лаврук кажуть, дим піднімається до їхніх квартир впродовж кількох місяців.

Була зима, було не страшно, вікна закриті. В помешкання нічого не йшло. Коли наступила весна і ми повідкривали вікна, то просто на снігу ліпився такий гар, ніби палили шини. Я зробила зауваження, кажу: "Що будемо робити?". Він відповів: "Я вам надішлю прибиральницю", — каже Ольга.
Дим постійний. Немає чим дихати. Тут люди скаржаться, що роздовбали стіну, зробили мангал. Коли вони його палять, то теж весь дим йде сюди, — каже Тетяна.

Піцерія працює з грудня 2023 року. Власник закладу Віталій каже, що встановлена труба сертифікована та заклад має усі дозволи. Водночас, за його словами, проблему з димом намагаються вирішити.

У Чернівцях дим з піцерії заважає мешканцям поруч: як це вирішуватимуть
Піцерія біля житлового будинку Чернівці. Фото Суспільне Чернівці
Після першої скарги ми підняли трубу настільки, наскільки змогли — на три метри без додаткових конструкцій. Також вивчали питання: змінювали дрова, чистили пічку та піднімали трубу. Але потрібен час, це не вирішується за день-два, чи коли сусіди цього захотіли. Ми шукаємо рішення, як правильно підвищити, для того, щоб шкода була мінімальною для всіх, — каже Віталій.

За словами Ольги, спочатку мешканці звернулися у Держпродспоживслужбу. Там справу передали до обласного управління державного екологічного нагляду. Проте, за словами начальника управління контролю Сергія Робульця, перевірку закладу не можуть проводити через мораторій на перевірки від Кабміну.

Суб’єкт господарювання спочатку мав би отримати дозвіл, в ньому передбачаються санітарно-епідеміологічні норми, норми навколишнього середовища, гранично допустимі концентрації. Якщо перевищені граничні концентрації, то це шкідливо впливає на стан навколишнього середовища і стан здоров’я людей, — каже Робулець.

За словами Робульця, дим від такої печі може призвести до проблем з диханням. Власник закладу каже, що він готовий облаштувати трубу вище. Але для цього необхідно свердлити фасад сусіднього будинку. Без письмової згоди усіх мешканців, робити це не планує.

У Чернівцях дим з піцерії заважає мешканцям поруч: як це вирішуватимуть
Піцерія біля житлового будинку Чернівці. Фото: Суспільне Чернівці
Наступні мої дії — озвучити їм: “Друзі, нумо домовлятись. Домовились — задокументуймо.” Я маю їм озвучити, а вони мають зібратись між собою, це їхня проблема, їхнього будинку та поверхів. Не я маю ходити, тому що законів я не порушував, — каже Віталій.

За словами Ольги, усі мешканці готові надати письмову згоду, якщо власник закладу прийде за їхніми підписами. Загалом, якщо людям заважає робота закладів поруч, сусіди мають спочатку звернутися до міської ради, аби там ініціювали створення комісії, каже Робулець. Тоді зможуть проводити перевірку.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

На початок