Екскерівнику Чернівецької митниці на два місяці продовжили запобіжний захід

Екскерівнику Чернівецької митниці на два місяці продовжили запобіжний захід

Справа Чернівецької митниці
Затримання одного з фігурантів справи. Фото: САП

Екскерівнику Чернівецької митниці на два місяці продовжили запобіжний захід — тримання під вартою з можливістю внесення 60 мільйонів гривень застави.

Про це повідомили на сторінці Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у Facebook.

11 червня запобіжний захід продовжив слідчий суддя ВАКС. Екскерівник митниці ймовірно був співорганізатором групи людей, які завдали майже 300 мільйонів гривень збитків на митниці через несплату мита.

Йому обрали запобіжний захід 18 квітня. Також запобіжний захід обрали одному з учасників групи, який, ймовірно, за вказівкою екскерівника митниці організував побиття журналістів. Він також має право внести заставу у розмірі 6 мільйонів гривень.

Кримінальна справа стосується періоду, коли начальником митниці був Микола Салагор.

Раніше Суспільне Чернівці телефонувало Салагору, аби отримати коментар щодо підозри — за його номером автоматичне скидання викликів.

Що відомо про збитки на митниці

16 квітня повідомили про підозру одинадцятьом людям, які, ймовірно, завдали майже 290 мільйонів гривень збитків Чернівецькій митниці через несплату мита та податків. Серед них ексначальник митниці, ексдепутат облради та два керівники.

За даними прокуратури, правоохоронці виявили три організовані групи з понад десяти людей, які діяли на митниці. Ймовірно, вони ухилялися від сплати мита та податків на майже 290 мільйонів гривень.

Екскерівнику Чернівецької митниці на два місяці продовжили запобіжний захід
Схема ввезення товарів з Туреччини без сплати мита. Facebook/Спеціалізована антикорупційна прокуратура

Так впродовж 2017–2019 років через пункт пропуску на румунсько-українському кордоні в'їжджали вантажівки з комерційними товарами з Туреччини: одягом, взуттям та аксесуарами. Робили це за підробленими документами, що давало змогу застосовувати нижчі ставки ввізного мита. Іноді заявляли, що вантажівки були порожніми.

Ймовірно, керівництво митниці забезпечувало позачерговий пропуск цих вантажівок та безперешкодне митне оформлення

За матеріалами прокуратури, керівництво митниці організовувало жорстоке побиття журналістів, які намагалися викрити діяльність групи.

Одного співорганізатора та чотирьох учасників групи затримали. Членам злочинної організації повідомили підозру за кількома статтями кримінального кодексу. Зокрема, за створення злочинної організації, що карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Також зловживання владою, ухилення від сплати податків, надання хабаря службовій особі, погрози або насильство щодо журналістів.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

На початок