На Пруті у Чернівцях виявили частини свиней, інфікованих африканською чумою — Держпродспоживслужба

На Пруті у Чернівцях виявили частини свиней, інфікованих африканською чумою — Держпродспоживслужба

Оновлено
Туші свиней на березі Прута
М'ясо свиней на березі річки Прут. Фото: Олександр Тулюлюк

У Чернівцях на березі річки Прут виявили частини свиней. Вони були інфіковані вірусом африканської чуми свиней.

Про це в коментарі Суспільному повідомила заступниця начальника обласної Держпродспоживслужби Анжела Косован.

За її словами, на березі виявили свіжу тушу двомісячної свійської свині, а також 12 частин та субпродукти дорослої свині. На місці провели дезінфекцію, а туші спалили. Попередньо зразки м'яса відправили на експертизу в державну лабораторію держпродспоживслужби у Івано-Франківську. Там підтвердили наявність вірусу африканської чуми свиней.

Цей вірус не є небезпечним для людини, він передається від свині до свині. На м'ясі не було позначок чи клейма, тому невідомо звідки вони взялися на березі.

Оновлено о 17:00: У прокуратурі повідомили, що розпочали розслідування за фактом порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням. Досудове розслідування проводять слідчі поліції.

Що відомо про африканську чуму свиней

Африканська чума свиней – це небезпечне та невиліковне інфекційне захворювання, яке вражає свиней. Вірус характерний високою смертністю, легкими шляхами передачі та мутацією. Свині, уражені вірусом, мають підвищену температуру тіла, ослабленість, блювання, втрату апетиту, кровотечі з рота, вух чи очей.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

На початок