Після закону про мобілізацію у Чернівцях зріс інтерес до тренінгів з військової справи

Після закону про мобілізацію у Чернівцях зріс інтерес до тренінгів з військової справи

У Чернівцях навчають цивільних військової справи.
У центрі готовності цивільних Чернівців навчають тактичної медицини. facebook / Центр готовності цивільних у Чернівцях

У Чернівцях понад півтора року проводять тренінги для цивільних. Навчають поводитися зі зброєю, пілотувати дронами та надавати домедичну допомогу. За цей час відбулося 110 тренінгів. Їх відвідали понад 1300 учасників. Наразі кількість охочих зменшилася порівняно з початком вторгнення. Однак після підписання закону про мобілізацію інтерес знову зростає.

Про це у коментарі Суспільному розповів координатор Центру готовності цивільних у Чернівцях Олексій Попович.

“Приходять вмотивовані”

Найчастіше чернівчани відвідують тренінги зі стрілецької справи, тактичної медицини та мінно-вибухової безпеки.

“Переважно приходять вмотивовані. Вони знають, чого хочуть. Серед учасників тренінгів багато молоді. Ми відстежуємо, що після 18 травня, коли почав діяти закон про мобілізацію, інтерес цивільних до навчання знову зростає”, – каже Олексій.

Такі центри діють у 20 областях України. Загалом охоплюють більше 35 тем, які пов'язані з військовою справою, домедичною допомогою, інформаційною безпекою, ментальним здоров’ям. У Чернівцях не вдається організувати всі бажані заняття, адже більшість досвідчених інструкторів несуть службу. Чекають нагоди – їхньої відпустки чи відрядження.

Після закону про мобілізацію у Чернівцях зріс інтерес до тренінгів з військової справи
Тренінг зі стрілецької справи. facebook / Центр готовності цивільних у Чернівцях

“Знання згодилися на фронті”

Одне із завдань таких тренінгів – познайомити цивільних із військовими спеціальностями і допомогти обрати напрямок. За словами координатора, є приклади, коли люди приходили на тренінги, цілеспрямовано вчилися, бо готувалися долучитися до лав Сил оборони і хотіли отримати базову інформацію. Багатьом це стало корисним у реальних ситуаціях на фронті.

“Я був військовослужбовцем і добре пам'ятаю свої перші заняття з тактичної медицини. Це було дуже сумно. На жаль, на початку повномасштабного вторгнення про турнікет знали тільки теоретично. Зараз у ЗСУ все змінилося там відбувається якісне навчання. І ми теж допомагаємо в цьому питанні, бо даємо багатьом людям важливі базові знання”, – ділиться Попович.

Заняття проводять у комунальних закладах міста.

“Нагадуємо цивільним про війну”. У Чернівцях зменшилася зацікавленість відвідувати тренінги з військової справи
Учасники тренінгу вчаться керувати квадрокоптерами. facebook / Центр готовності цивільних у Чернівцях

Як долучитися до тренінгів

Тренінги відбуваються щовихідних. Тривають приблизно чотири години. Організатори анонсують події на Facebook-сторінці Центру готовності цивільних. Вхід – вільний донат.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

На початок